Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   

Projekt edukacyjny "Matematyka - wstęp do kariery wynalazcy"

Nasza szkoła we współpracy z Politechniką Warszawską - Wydziałem Matematyki i Nauk Informatycznych, przystąpiła do  projektu edukacyjnego “Matematyka - wstęp do kariery wynalazcy”. W projekcie biorą udział dwie klasy czwarte 4b i 4d. Projekt ten polega na pracy uczniów z wykorzystaniem innowacyjnej platformy wspomagającej ucznia podczas rozwiązywania zadań matematycznych online.

Celem systemu jest automatyczne wykrywanie i eliminacja problemów uczniów oraz optymalizacja czasu nauki poprzez inteligentną asystę pracy ucznia.

Za pomocą sztucznej inteligencji program wspiera i kontroluje na bieżąco postępy uczniów, dostosowuje tempo, stopień trudności, indywidualizując rozwój każdego dziecka.

Dzięki użyciu zaawansowanych autorskich rozwiązań informatycznych, system optymalnie wykorzystuje czas ucznia poświęcony na naukę. System stara się wykrywać problemy uczniów i tak kieruje doborem zadań, aby uczeń sam był w stanie zrozumieć przyczynę swojego błędu i się poprawić, jak również samodzielnie rozwiązać zadanie, które wcześniej było dla niego za trudne. W szkole nad rozwojem i indywidualizacją uczniów czuwa nauczyciel, a dzięki pracy na platformie dziecko uzyskuje wsparcie także przy wykonywaniu zadań domowych. Dla wszystkich uczniów to wielka szansa, aby odczarować matematykę i pokonać własne trudności. Dla uczniów uzdolnionych matematycznie i zainteresowanych w przyszłości studiami na kierunkach technicznych – to okazja na podniesienie kompetencji matematycznych i udział w prekursorskim projekcie – Politechnika Warszawska ma bowiem ambitne plany objęcia opieką uczniów szczególnie zdolnych przez kolejne lata.

Opiekunowie projektu
Beata Czerwińska
Tadeusz Danilczyk

   

 


   
      
czerwiec 2024
pwścpsn
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
   

Warto zajrzeć  

 

  

 

   

Gościmy  

Odwiedza nas 190 gości oraz 0 użytkowników.

   
© ZSS Augustów