PRZYBYLI PIERWSZACY DO TRÓJECZKI

Dnia 1 października 2024 roku w Szkole Podstawowej nr 3 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie odbyła się uroczystość Święta Szkoły pod hasłem "Przybyli pierwszacy do Trójeczki", podczas której nastąpiło ślubowanie i pasowanie pierwszoklasistów. To wyjątkowe wydarzenie, które na stałe wpisało się w tradycje naszej placówki, miało na celu powitanie nowych uczniów w szkolnej społeczności oraz ugruntowanie ich poczucia przynależności.

Na początku pan dyr. Andrzej Kaszkiel powitał uczniów klas pierwszych, ich rodziców, zaproszonych gości oraz przedstawicieli klas II i III wraz z wychowawcami.

Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu nastąpiło ślubowanie i pasowanie pierwszoklasistów, aby stali się prawdziwymi uczniami naszej placówki. Każdy pierwszak złożył uroczystą przysięgę, obiecując sumiennie uczyć się, przestrzegać zasad szkolnych i być dobrym kolegą. Wzruszone twarze dzieci i dumnie uśmiechnięci rodzice tworzyli niepowtarzalną atmosferę tego dnia.

Po części oficjalnej, odśpiewaniu pieśni szkoły i wyprowadzeniu sztandaru nastąpiła część artystyczna.

Najpierw wystąpili uczniowie kl. II C tworzący zespół dzwonkowy i zagrali utwór „Przybyli ułani pod okienko”.

Później pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności śpiewając piosenki i rozwiązując zagadki dotyczące naszej ojczyzny.

Po zakończeniu apelu, uczniowie wraz z wychowawcami wrócili do swoich sal, gdzie czekały na nich dyplomy pasowania na ucznia klasy I. To symboliczne wyróżnienie potwierdzało ich przynależność do naszej szkolnej rodziny. W klasach spędzili czas na wspólnych zabawach, które sprzyjały integracji i budowaniu relacji między nowymi kolegami. Te radosne chwile były nie tylko okazją do poznania się, ale także do nauki o wartościach patriotycznych, które są integralną częścią naszej edukacji.

Święto Szkoły oraz ślubowanie pierwszoklasistów to wydarzenie, które na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników. Jesteśmy przekonani, że nasi nowi uczniowie z radością podejmą wyzwania, jakie niesie ze sobą nauka, a ich entuzjazm i świeżość spojrzenia wzbogacą naszą szkolną społeczność.

Z radością witamy pierwszoklasistów w Szkole Podstawowej nr 3 w Augustowie i życzymy im wielu sukcesów na ich edukacyjnej drodze!

Iwona Czaja, Anna Karpińska

październik 2024