Poetyckie harce z poetami polskiej literatury dziecięcej– Janem Brzechwą i Julianem Tuwimem

12 grudnia 213 roku w naszej szkole, jak co roku, odbyły się eliminacje do XXII Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „GWIAZDKOWE HARCE” pod hasłem „Cuda i dziwy”. Taki konkurs jest znakomitym sposobem popularyzowania poezji dziecięcej i szerzenia kultury żywego słowa wśród dzieci. Jest także okazją do zaprezentowania swoich umiejętności i możliwości.

Do konkursu przystąpiło 28 uczestników z klas I– III szkoły podstawowej, którzy recytowali wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Dzieci recytowały wybrany przez siebie wiersz wspomagając się rekwizytami, stosowną mimiką, odpowiednią modulacją głosu, a czasami nawet uzasadnionym strojem.

Komisja konkursowa w składzie: Sylwia Hanysz- Prawdzik, Małgorzata Marcinkiewicz oraz Małgorzata Ostrowska brała pod uwagę dobór repertuaru, znajomość tekstu, interpretację utworu oraz ogólne wrażenie artystyczne.

Nagrody zdobyli:
W kategorii klas I:
 I miejsce - Natalia Zedelo, Bartosz Kwoska z kl. c
II miejsce - Aleksander Łoboda z kl. Ic
II miejsce – Kinga Wachowiak z kl. Ia
W kategorii klas II – III:
I miejsce – Julia Sobolewska z kL. IIIc, Agelika Sztukowska z kl. IIId
II miejsce – Dagmara Zyskowska z kl. IIa
III miejsce – Kamil Czarniecki z kl. IIId.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz drobne nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców naszej szkoły.

Organizatorki konkursu Ewa Smoczek  i Krystyna Wierzbicka  serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom za występ, wychowawcom za przygotowanie uczniów, a szanownemu jury za sędziowanie.

Komisja sędziowska trafnie wytypowała zwycięzców, ponieważ nasi uczniowie okazali się jednymi z najlepszych recytatorów na XXII Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Gwiazdkowe Harce pod hasłem „Cuda i dziwy".

W kategorii klas I Natalia Zedelo zdobyła I miejsce, a Bartoszowi  Kwosce przyznano wyróżnienie.

W kategorii klas II –III Angelika Sztukowska wywalczyła II miejsce, a Julia Sobolewska otrzymała wyróżnienie.

Każdego roku obok konkursu recytatorskiego ogłaszany jest konkurs plastyczny związany z przygotowywanymi utworami. Nasi uczniowie i w tym konkursie wykazali się zdolnościami plastycznymi. Komisja nagrodziła i wyróżniła uczniów.

W kategorii klas I –  II :
III nagroda -  Dominika Wysocka z kl. Ic
W kategorii klas III – IV:
III nagroda– Katarzyna Pietkiewicz z kl. IIId , Weronika Chodorowska z kl. IIIei
Wyróżnienie– Martyna Głowacka z kl. IIIei.

Serdecznie gratulujemy.