Klasa I Gci chętnie pomaga!

Od początku roku szkolnego 2014/15 klasa IGc integracyjna włącza się w różne działania charytatywne na rzecz osób i zwierząt potrzebujących pomocy.

W październiku i listopadzie uczniowie przeprowadzili w objęli w szkole  zbiórkę plastikowych nakrętek pod hasłem ,, Zakręcona akcja”. Dzięki zaangażowaniu całej społeczności szkolnej zgromadzono ich 700kg oraz przekazano stowarzyszeniu ,,Pomocny duszek”. Dochód z ich sprzedaży zasilił konto chorej Oli. Dzięki temu dziewczynka będzie mogła pojechać na obóz rehabilitacyjny.

Również w październiku uczniowie klasy IGci z wychowawcą Agnieszką Ziemińską oraz panią Aliną Nikiforow  i innymi wolontariuszami z ,,Ruchu czystych serc” oraz koła Caritas wzięli udział w ,,Słonecznym rajdzie rowerowym do Studzienicznej, którego celem było wsparcie augustowskiego hospicjum.

Ponadto od września młodzież z tej klasy opiekuje się psami ze schroniska w Żarnowie. Zwierzęta cały czas potrzebują karmy, leków, spacerów oraz miłości, dlatego też w każdą środę o godz. 16 00 chętni wyjeżdżają sprzed szkoły do schroniska, aby tam realizować obowiązki psich opiekunów.

Zachęcamy uczniów starszych klas szkoły podstawowej i gimnazjum do włączenia się w pomoc i zostania wolontariuszem!

A. Ziemińska