Szkolny Konkurs Recytatorski kl. I – III „Gwiazdkowe Harce"

11 grudnia 2015r. odbyły się w naszej szkole eliminacje do XXIV Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Gwiazdkowe harce” pod hasłem „Po lądach, morzach i oceanach”.

W zmaganiach poetyckich udział wzięło 25 recytatorów z klas I – III. Rywalizowano w dwóch grupach wiekowych: klasy I oraz klasy II-III szkoły podstawowej. Wiersze dotyczące wypraw w nieznane krainy  były niezwykle ciekawe i barwnie zaprezentowane. Publiczność nagradzała wszystkich uczestników gromkimi brawami.

Komisja  w składzie: pani Bożena Huszcza, pani Małgorzata Busińska, pani Krystyna Fiodorow, pani Katarzyna Kwoska przyznała

w kategorii kl. I:

I miejsce – Karolinie Siemienowicz z kl. I c (opiekun-p. A. Karpińska),

I miejsce – Elizie Szczecina z kl. Id (opiekun - p. K. Wierzbicka),

II miejsce – Wiktorowi Marinicz z kl. I d (opiekun - p. K. Wierzbicka),

III miejsce – Aleksandrze Kozłowskiej z kl. I c (opiekun – p. A. Karpińska).

w kategorii klas II-III:

I miejsce – Mai Mitros z kl. III ei (opiekun - p. B. Tomkiewicz, E. Drossel-Chilimoniuk),

I miejsce – Karolinie Jaśko z kl. II f (opiekun -  p. U. Kozakiewicz),

II miejsce – Szymonowi Służała z kl. II f  (opiekun - p. U. Kozakiewicz),

III miejsce – Natalia Zedelo z kl. III c (opiekun: p. E . Smoczek).

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy a podziękowania za niewątpliwie trudną pracę otrzymało również jury.

Organizatorki konkursu Anna Karpińska i Ewa Smoczek serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom za występ, wychowawcom za przygotowanie uczniów, a szanownemu jury za sędziowanie.

Zwycięzcy konkursu reprezentowali naszą szkołę na XXIV Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim „Gwiazdkowe Harce” pod hasłem „Po lądach, morzach i oceanach”.

Nasi uczniowie „ wyharcowali”  w tej edycji czołowe miejsca.

W kategorii klas I:

II miejsce – Eliza Szczecina z kl. I d (opiekun – p. K. Wierzbicka)

wyróżnienie – Karolina Siemienowicz z kl. I c (opiekun – p. A. Karpińska)

W kategorii klas II-III:

II miejsce – Maja Mitros z kl. III ei (opiekun - p. B. Tomkiewicz, E. Drossel)

wyróżnienie – Karolina Jaśko z kl. II f (opiekun – p. U. Kozakiewicz)

Równolegle do konkursu recytatorskiego odbył się Międzyszkolny Konkurs Plastyczny pod hasłem „ Po lądach, morzach i oceanach”.Nasi uczniowie również i tu zdobyli czołowe miejsca.

W kategorii klas I-II najwyżej oceniono pracę Natalii Bujnowskiej, II miejsce zajęła Kinga Sadowska (obie dziewczynki z klasy II d; opiekun-p. A. Kulik) oraz Wiktor Chmielewski  z kl. I c (opiekun-p. A. Karpińska ), III miejsce –Szymon Lutyński z kl. I g (opiekun- p. M. Kuligowski).

W kategorii kl. III-IV drugie miejsce przypadło Martynie Góreckiej z kl. III ei (opiekun-p. B. Tomkiewicz, E. Drossel-Chilimoniuk) oraz Mai Doroszkiewicz z kl. IIIc (opiekun –p. E. Smoczek) a trzecie miejsce zajęła Karolina Kolenkiewicz z kl. III b (opiekun- p. B. Tomczuk). Natomiast wyróżnienie zdobył Jakub Marciszenko z kl.  III ei  (opiekun-p. B. Tomkiewicz, E. Drossel-Chilimoniuk).

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

A. Karpińska, E. Smoczek