XII MIEJSKI KONKURS PLASTYCZNY „JAN PAWEŁ II –BĄDŹCIE ŚWIADKAMI MIŁOSIERDZIA”

19.10.2016 r. w ZSS w Augustowie, zgodnie z coroczną tradycją naszej szkoły miało miejsce uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom XII Miejskiego Konkursu Plastycznego „Jan Paweł II – Bądźcie Świadkami Miłosierdzia”, zorganizowanego przez zespół katechetyczny.

W gali uczestniczyli m.in.: dyrektor szkoły  Wiesława Chrulska, ks. Marcin Nowalski z parafii NSJ, nauczyciele, laureaci, pozostali uczestnicy i ich rodzice.
Uroczystość rozpoczęła Paulina Kukuć, która przepięknie i wzruszająco  zaśpiewała „Balladę misyjną", zaś Melania Nikolopoulou cudownie zagrała na skrzypcach "Barkę."
Następnie wyświetlono prezentację multimedialną przedstawiającą zdjęcia ze spotkań Papieża z ludźmi z całego świata. Uroczystość poprowadziły uczennice z klasy VI F: Paulina Kukuć i Julia Tokarzewska, które jednocześnie przedstawiły krótką scenkę sytuacyjną związaną ze Świętym Janem Pawłem II, nawiązującą do Bożego Miłosierdzia. Kolejnym, również niezwykle emocjonującym punktem programu było wręczenie nagród laureatom                  i pozostałym uczestnikom przez dyrektora szkoły.
Do konkursu przystąpiły następujące augustowskie placówki: Szkoła Podstawowa nr 2, Zespół Szkół Samorządowych nr 2, Zespół Szkół Specjalnych,  Zespół Szkół Społecznych STO , Gimnazjum nr 4 i Zespół Szkół Samorządowych nr 3.
W konkursie wzięło udział 178 uczniów:  klas I –III szkoły podstawowej-115, klasy IV –VI szkoły podstawowej-52 i 11 uczniów klas I –III gimnazjum. Wykonane prace odznaczały się wysokim poziomem, pomysłowością i atrakcyjnym wykonaniem. Komisja  konkursowa miała ogromny problem z wyłonieniem zwycięzców.

A oto lista nagrodzonych w poszczególnych kategoriach wiekowych:

kategoria klas I – III  SP
I miejsce: Marta Wawiórko kl. II c ZSS nr 2
              Natalia Bujnowska kl. III d ZSS

II miejsce: Wiktoria Marszałek kl. II a SP2
               Maciej Stogłów kl. II c ZSS nr 2

III miejsce: Dawid Stankiewicz kl. II d ZSS
                Martyna Obiedzińska kl. III d ZSS

Wyróżnienia: Kuba Karpiński kl. III b ZSS nr 2, Gabriela Bombor kl. III a ZSS nr 2, Bartłomiej Krysztofik kl. III d ZSS, Barbara Bacharewicz kl. III Szkoła Społeczna

kategoria klas IV – VI SP
I miejsce: Paulina Aleksandrowicz kl. IV Szkoła Społeczna
              Rafał Harmuszkiewicz kl. IV a SP7

II miejsce: Martyna Górecka kl. IV ei ZSS
               Klaudia Kuczyńska kl. VI a SP2

III miejsce: Weronika Sobolewska kl. V as ZSS
                Ewelina Klejps kl. V as ZSS
                Martyna Głowacka kl. VI a ZSS

Wyróżnienia: Weronika Bułak kl. VI ei ZSS, Paweł Masłowski kl. IV a SP2, Wiktor Prawdzik kl. IV Szkoła Społeczna, Rafał Grajewski kl. IV a ZSS nr 2, Michał Dyczewski kl. VI c SP2, Kamila Murawska kl. VI SP9, Łukasz Harasim kl. IV as ZSS

kategoria I – III gimnazjum
I miejsce: Szymon Kotarski kl. II Ga ZSS

II miejsce: Sandra Przyłucka kl. III Gim 5

III miejsce: Kinga Oleksy kl. II Ga ZSS
                Julia Urbanowicz kl. III Gim Szkoła Społeczna

Wyróżnienia: Agata Maliszewska kl. II cg Gim 4, Anna Gulbierz kl. II Ga ZSS

Wszyscy nagrodzeni oprócz nagród otrzymali słodkie upominki.
Nagrody laureatom konkursu ufundowali: Urząd Miasta Augustowa, Rada Rodziców przy Zespole Szkół Samorządowych w Augustowie, Proboszcz Wojciech Jabłoński, Hurtownia Spożywcza Sezam oraz Kino Iskra.

Uroczystość zakończyła się wspólnym odmówieniem modlitwy, po której ks. Marcin Nowalski udzielił  błogosławieństwa wszystkim obecnym na gali.

Anna Wnukowska