Osiągnięcia sportowe w szkole podstawowej

10 listopada na Mistrzostwach Wojewódzkich programu „Lekkoatletyka dla każdego!” w Białymstoku dwie uczennice klasy VI sportowej Ewelina Kleips – 600 m. i Angelika Ostapowicz 300 m. uzyskały awans do Mistrzostw Polski w Toruniu (18 listopada). Tam na pięknej hali lekkoatletycznej z pochyłą bieżnią obie zajęły wysokie szóste miejsca. Gratulacje! Należy wspomnieć, że w Białymstoku na 600 m. świetnie pobiegły również Julia Frąckiewicz, która zajęła trzecie miejsce i Nikola Gliniecka, również uplasowała się na trzecim miejscu (w swoim roczniku była najlepsza, ale startowała z rocznikiem starszym). Opiekun Izabela Chabasińska

16 listopada w Suwałkach drużyna dziewcząt pani Agnieszki Klukowskiej zwyciężyła w Mistrzostwach Grupy Północnej w unihokeju, okazały się najmocniejsze i pokonały trzy pozostałe drużyny uzyskując awans do Mistrzostw Województwa. Skład drużyny: Martyna Ulikowska, Gabriela Koszycka, Natalia Gościło, Justyna Bożewicz, Maja Piątek, Daria Nebelska, Amelia Iwanow, Nikola Gliniecka i Oliwia Sobolewska. Gratulacje!

19 listopada w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Koszykówce Dziewcząt i Chłopców. Obie drużyny pokonały rywali ze szkoły podstawowej nr 2 w Augustowie i uzyskały awans do Mistrzostw Grupy Północnej. Bardzo dziękujemy kibicom, którzy świetnie dopingowali naszym zawodnikom. Dziewczęta uzyskały wynik 61:0, a chłopcy 18:4. Skład drużyny dziewcząt: Amelia Iwanow – największa ilość trafionych koszy, Angelika Ostapowicz, Ewelina Klejps, Julia Murawska, Maja Piątek, Natalia Gościło, Gabriela Koszycka, Julia Piątkiewicz, Maja Wasilewska, Daria Nebelska, Wiktoria Paszko i Aleksandra Żekało. Opiekun – Izabela Chabasińska. Skład drużyny chłopców: Jakub Czajko, Mateusz Grabowski, Kacper Karbowski, Jakub Karpiński, Filip Kułak, Marcin Siemilet, Oliwier Wawiórko, Rafał Wyszyński, Miłosz Zagórski i Piotr Zaniewski. Opiekunem drużyny był Jarosław Radzio. Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Izabela Chabasińska