Awans do finału województwa w pływaniu SP 3 Augustów

W sobotę 17 marca 2018 na pływalni Centrum Sportu i Rekreacji w ramach Igrzysk Dzieci oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej Podlaskiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego odbyły się zawody w pływaniu drużynowym grupy północnej. W rywalizacji uczestniczyły szkoły z Suwałk, Sokółki i Augustowa, w sumie wystartowało 12 reprezentacji. W klasyfikacji generalnej Igrzysk Dzieci w kategorii dziewcząt i chłopców bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy z  SP 10 z Suwałk. Bardzo dobrze spisali się również w tych zawodach uczniowie SP 3 Augustów.

Drugie  miejsce w kategorii chłopców wywalczyli podopieczni Katarzyny Łebskiej. Drużyna płynęła w składzie: Jakub Karpiński, Maksym Jadeszko, Adrian Pretko, Dominik Krzyżewski, Bartosz Olszewski, Błażej Gudanowski, Szymon Hanysz, Damian Oleksy, Kacper Siemienowicz, Szymon Chroszewski, Bartosz Chilicki,  Michał Gąsiewski. Trzecie miejsce w kategorii dziewcząt wywalczyły podopieczne pana Rafała Jerucia. Drużyna płynęła w składzie: Natalia Skowrońska, Staniszewska Aneta, Daniszewska Oliwia, Rozmysłowicz Julia, Dobrowolska Klaudia, Magdalena Skupska, Wielgat Wiktoria, Aleksandra Dobrzyniewicz, Aleksandra Tober. Obie drużyny awansowały tym samym do finału województwa, który odbędzie się 5 kwietnia na pływalni Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie.

W kategorii starszej obie drużyny SP 3 zajęły drugie miejsca również awansując do finału województwa, który odbędzie się 11 kwietnia na pływalni Centrum Sportu i Rekreacji. Podopieczne Rafała Jerucia i  uczniowie Tomasza Kuźmickiego ustąpili jedynie zawodnikom z Suwałk. Skład reprezentacji dziewcząt: Julia Niedźwiecka, Paulina Niedzielko, Izabela Danilczyk, Oleksy Kinga, Ostapowicz Dominika, Sobolewska Julia, Szlegier Gaja, Tułazińska Karolina, Wiszniewska Julia, Zajkowska Weronika. Reprezentacja chłopców: Dobrowolski Jan , Jodczyk Oskar, Jankowski Kacper, Karbowski Kacper, Klukowski Krzysztof, Kryszyn Paweł, Niedzielko Marek, Pruszyński Dawid, Wiśniewski Kacper.

Wszystkim, którzy chcą z nami pływać przypominamy, że w SP 3 trwa nabór uczniów do czwartej klasy sportowej o profilu pływanie, piłka siatkowa. Serdecznie zapraszamy.