Dzień Kota

Są puszyste i mięciutkie. Mruczą, miauczą, puszą się. Są rasowce i dachowce, szare, bure…. Czy już wiesz o kogo chodzi? Tak, tak właśnie o kotki. Koty zostały udomowione około 9500 lat temu i są obecnie najpopularniejszymi zwierzętami domowymi na świecie. W związku ze świętem kota Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole nietypowe święto – Dzień Kota.

Celem obchodów tego dnia było podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka oraz zwrócenie uwagi ludzi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt (zbiórka karmy). W Polce pierwszy Dzień Kota obchodziliśmy w 2006 roku, przypada on zaś na dzień 17 lutego. Z tej okazji Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs plastyczny, którego tematem w młodszych klasach jak się można było domyślić był ulubiony, bądź wymarzony kotek. Zadaniem klas starszych – przedstawienie zabawnego rysunku kota. Uczniowie w konkursie chętnie wzięli udział. Prace były naprawdę piękne, pomysłowe, wykonane różnymi technikami. Za zaangażowanie i udział w konkursie plastycznym dzieci otrzymały pochwały, zaś wyróżnione prace - drobny upominek. Z obchodami Dnia Kota związany był dzień, w którym uczniowie oraz niektóre panie przebrały się za koty tudzież kocice. Ten dzień był pełen wrażeń. Myślimy, iż wszystkie dzieci wspaniale się bawiły i długo będą miały ten dzień w pamięci.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy również do udziału w kolejnej edycji obchodów Dnia Kota.

Ela Kierklo
Iza Bogdanowicz