Wielki sukces naszych gimnazjalistek - III miejsce w konkursie ogólnopolskim!!!

Dziewczęta z klas pierwszych naszego gimnazjum przystąpiły do IV edycji Ogólnopolskiego Programu Profilaktyki Zdrowotnej dla Dziewcząt "Akademia Dojrzewania Lactacyd" oraz wzięły udział w Ogólnopolskim Konkursie "Twórzcie Z Nami Akademię".

Konkurs polegał na realizacji  programu edukacyjnego przygotowanego z myślą o uczennicach klas pierwszych i drugich gimnazjum. Chodziło w nim o wsparcie nauczycieli w realizacji zajęć lekcyjnych z nastolatkami w ramach przedmiotu „Wychowanie do życia w rodzinie” ujętego w podstawie programowej kształcenia ogólnego. Gimnazjalistki i ich koordynator mieli  za zadanie przygotowanie nowego scenariusza zajęć Akademii Dojrzewania Lactacyd i pięciominutowej relacji filmowej. Tak właśnie powstał  film pt. „Miłość i szacunek w okresie dojrzewania”, w którym poruszono najważniejsze dla młodzieży kwestie. Film możesz zobaczyć tu: https://www.youtube.com/watch?v=pBMl5LX1fyU

W konkursie   wzięły udział uczennice klas I ga, I gb, I gci - Oliwia Andruczyk, Patrycja Bożewicz, Julita Malinowska, Klaudia Wiszniewska, Agnieszka Kulik, Aleksandra Tomaszewska, Edyta Koniecko, Dominika Sidorowicz, Aleksandra Niedźwiecka, Roksana Czarniecka. Montażem obrazu zajął się  Bartek Kurczyński- uczeń klasy I a. Rozstrzygnięcia konkursu dokonano na podstawie  oceny jury nadesłanych scenariuszy i filmów oraz głosowania internetowego. 14 marca 2017 roku ogłoszono wyniki konkursu. Scenariusz zajęć przygotowany przez panią Dorotę Głowacką (koordynatora) oraz  relacja  filmowa z zajęć uzyskały uznanie jury. W rezultacie szkoła zajęła wspaniałe III miejsce w konkursie ogólnopolskim!  Nagrody to: laptop, plansze edukacyjne „Budowa człowieka”, program multimedialny- "Biologia dla Gimnazjum" oraz zestawy  kosmetyków dla osób biorących udział w konkursie.

Serdecznie gratulujemy wielkiego sukcesu gimnazjalistom z Zespołu Szkół Samorządowych im.1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie oraz  Pani Dorocie Głowackiej koordynatorowi konkursu.