Zmagania młodych matematyków

28 maja 2014 r.w Zespole Szkół Samorządowych w Augustowie  odbyła się XV edycja Międzyszkolnego  Konkursu Matematycznego dla klas III „Mistrz zadań tekstowych”.

Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań i uzdolnień matematycznych dzieci, stwarzanie im możliwości sprawdzenia i porównania swoich umiejętności matematycznych z innymi.

W tym roku szkolnym w konkursie wzięło udział 18 uczniów ze  szkół podstawowych naszego miasta (SP2, SP3, SP4, SP6, STO) i szkół naszego regionu (SP Krasnybór, SP Rygałówka, ZSS Lipsk) . Dyrektor Zespołu Szkół Samorządowych - Tadeusz Janusz Wierzbicki przywitał przybyłych matematyków i nauczycieli. Podkreślił, że wszyscy uczniowie, którzy przebrnęli eliminacje szkolne są już zwycięzcami, są najlepsi w swoich macierzystych placówkach.

Naszą szkołę reprezentowali: Błażej Czarniecki, Michał Bartoszewicz, i Mateusz Krajewski.

Treść zadań była bliska uczniom, ponieważ każde zadanie nawiązywało do pewnej szkoły podstawowej. Młodzi matematycy główkowali nad tym, ilu uczniów liczy ta szkoła, ile kilometrów pokonuje samochód dowożący mleko i owoce do tej szkoły. Obliczali cenę kilograma warzyw zakupionych do stołówki szkolnej. Myśleli, ile słupków trzeba zakupić, aby tę szkołę ogrodzić. Zmagali się również z obliczeniami zegarowymi.

Komisja wyłoniła zwycięzców.

I miejsce i tytuł Mistrza zadań tekstowych zdobył Łukasz Basiński  (SP 2)

II miejsce - Jakub Truszkowski (SP4),

III miejsce - Michał Bartoszewicz i Błażej Czarniecki  (SP 3),

IV miejsce- Adam Salik (SP 2),

V miejsce – Jakub Barszczewski (SP 4),

VI miejsce-Wiktor Koncewicz (SP 4),

VII miejsce – Mateusz Krajewski (SP 3),

VIII miejsce – Izabela Dadura (SP Rygałówka), Izabela Kielich (SP 6), Mateusz Rybakowicz (SP 2)

Wszyscy otrzymali nagrody książkowe oraz drobne upominki rzeczowe. Fundatorem nagród był Urząd Miasta Augustów i Rada Rodziców ZSS.

Serdecznie gratulujemy sukcesów i życzymy powodzenia w przyszłym roku szkolnym.

Organizatorki konkursu
Ewa Smoczek, Anna Beata Karpińska