Wizyta Duszpasterska

,,Kolęda płynie z wysokości, kolęda płynie. Śpiewa na całego z wysokości, śpiewa na całego. I uczy miłości".

Słowami współczesnej kolędy rozpoczęliśmy tegoroczną wizytę duszpasterską w naszej szkole.

Pan Dyrektor i ks. Prałat wprowadzili nas w atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Uczennice przybliżyły nam istotę i znaczenie odwiedzin kapłana  w naszych domach. Ks. Marcin Jakubowski odczytał   fragment Pisma Świętego. Następnie w modlitwie wiernych zwróciliśmy się do Boga o opiekę nad nami i o pokój naszych serc. Zostaliśmy umocnieni słowem Bożym i pobłogosławieni na trud naszej pracy. Podczas pokropienia wodą święconą uczniowie kl. II c wykonali kolędę ,,Pastuszek bosy”, a po  wysłuchaniu słowa ks. Jana Wróblewskiego zagrali na dzwoneczkach ,,Lulajże Jezuniu”.

Tradycyjnie w naszej szkole podczas wizyty duszpasterskiej miało miejsce wręczenie nagród zwycięzcom, tym razem już XV Miejskiego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych. Do konkursu przystąpiło 164 uczniów, wykonując 115 prac. W konkursie wzięły udział następujące szkoły: Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa nr 6, Szkoła Podstawowa nr 7, Szkoła Społeczna, Gimnazjum  nr 4, , Gimnazjum nr 5 i Zespół Szkół Samorządowych.

Nagrody otrzymali:

1. Goliczewska Izabela, Zdeb Elżbieta, Malinowski Sebastian kl. I Gimnazjum nr 5, op. Sobota Agnieszka i Sokołowska Alicja,
  2. Mazur Wiktoria, Sołtys Weronika, Kopeć Aleksandra kl. I cg Gimnazjum nr 4, op. Chełmińska Krystyna,
  3. Mieczkowska Emilia kl. I b  Gimnazjum nr 4, op. Chełmińska Krystyna,
  4. Kierkla Michał, Maciejewski Grzegorz, Stepka  Mateusz kl. III b SP nr 7, op. Doliwa Agnieszka,
  5. Milanowski Michał kl. VI Szkoła Społeczna, op. s. Anna Pióro,
  6. Bujnowska Natalia kl. I d   ZSS, op. Drążek Renata,
  7. Kuryło Karolina kl. I Ga i Kuryło Bartosz kl. IV f  ZSS, op. S. Danuta Marczykowska,
  8. Michalewicz Julia kl. I f  ZSS, op. Drążek Renata,
  9. Barszczewska Milena kl. IV a SP 2, op. Bonarska Halina,
  10. Bujnowska Aleksandra i Masłowska Weronika kl. VI c  SP 2, op. Bonarska Halina,
  11. Rółkowska Wiktoria  kl. III cg  Gimnazjum nr 4, op. Chełmińska Krystyna,
  12. Skowrońska Natalia kl. I a  SP nr 2, op. s. Elżbieta Koper,
  13. Harasim Łukasz Seweryn kl. II a  ZSS, op. s. Wiesława Prawdzik,

Ponadto wyróżniono wykonawców  następujących szopek:

1. Twardowski Bartosz kl. I ei ZSS, op. Drążek Renata,
  2. Zespoły rewalidacyjno – wychowawcze gr. I i III ( 8 osób), SP nr 7, op. Renda Agata i Dębowska Daria,
  3. Bondzio Kacper kl. V SP 6, op. Karp Emilia,
  4. Kondracki Maciej kl. II c ZSS, op. s. Danuta Marczykowska,
  5. Bondzio Magdalena kl. III SP 6, op. Karp Emilia,
  6. Śruba Sandra kl. I b  SP nr 2, op. s. Elżbieta Koper,
  7. Rogozińska Malwina kl. V  SP 6, op. Karp Emilia,
  8. Stefanowski Miłosz kl. II ag Gimnazjum nr 4 i Stefanowski Dominik kl. IV gs  ZSS, op. s. Danuta Marczykowska,
  9. Kaczmarek Tomasz SP nr 7 (naucz. indywidualne), op. Bagińska Iwona,
  10. Kielich Izabela kl. IV  SP 6, op. Karp Emilia,
  11. Kowalski Krzysztof  SP nr 7 (naucz. indywidualne), op. Bienasz Joanna,
  12. Tankiewicz Amelia kl. I b  SP nr 2, op. s. Elżbieta Koper,
  13. Doroszka Patrycja i   Doroszka  Maciej kl. I d   SP nr 2, op. s. Elżbieta Koper,
  14. Wiszowaty Rafał kl. I b  SP nr 2, op. s. Elżbieta Koper,
  15. Piechowski Jakub kl. V  SP 6, op. Karp Emilia,
  16. Pawełko Barbara kl. VI b  SP 2, op. Bonarska Halina,
  17. Salik Eliza kl. V bi i  Salik  Aleksander kl. II ei ZSS, op. s. Danuta Marczykowska,
  18. Rymarczyk Faustyna kl. IV b i Rymarczyk  Emilia kl. I e  SP 2, op. Bonarska Halina,
  19. Bonarska Zuzanna kl. V d  SP nr 2, op. Bożena Bućwińska – Szymczak,
  20. Baranowska Weronika, Zyskowska Weronika, Milanowska Victoria kl. III c  Gimnazjum nr 4, op. Chełmińska Krystyna,
  21. Kondracki Jakub kl. V es  ZSS, op. Zyskowski Jarosław,
  22. Sadowska Kalina kl. II c  Gimnazjum nr 4, op. ks. Adam Kolbusz,

Dziękujemy panu Januszowi Cichorowi wraz z zespołem i pani Ewie Smoczek z klasą II c za przygotowanie kolęd. Słowa wdzięczności kierujemy do organizatorów XV Miejskiego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych s. Danucie Marczykowskiej i p. Renacie Drążek. Szczególne słowa wdzięczności  kierujemy do nauczycieli, za promowanie postaw twórczych i rozwijanie kreatywności młodego pokolenia.  W przeprowadzenie XV edycji konkursu zaangażowanych było 25 nauczycieli.

Blask prawdy Bożego Narodzenia przyciągał przez wiele tygodni swym pięknem wchodzących do szkoły i oglądających szopki. Dzięki nim poznajemy, jak bogata jest nasza wiara i tradycja wszczepiona w polską kulturę, od wieków chrześcijańską. Bądźmy dumni z przynależności do Kościoła i wierni Bogu, Krzyżowi i Ewangelii.

Gabriela Kleczkowska kl. I Ga