„Trójka” znów uczestniczy w warsztatach ekologicznych

Dnia 28.04.2015 roku, uczniowie klas szóstych szkoły podstawowej Zespołu Szkół Samorządowych im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie mieli okazję skorzystać z ciekawej oferty warsztatów ekologicznych w ramach projektu „Ochrona bociana białego na obszarze Podlaskiego Szlaku Bocianiego poprzez kampanię informacyjno – edukacyjną”.

W zajęciach prowadzonych przez dwie sympatyczne panie ze Stowarzyszenia Agro – Group z Białegostoku wzięli udział uczniowie klas szóstych: VI a, VI b sportowej, VI c oraz VI e integracyjnej.

Zajęcia odbyły się w dwóch turach: o godzinie 800 i 1100. Po krótkiej części wstępnej dotyczącej celów zajęć, uczniowie przystąpili do pracy: oglądali filmy przyrodnicze ukazujące życie bocianów, słuchali pogadanki pań prowadzących i wykonywali w grupach zadania. Mnóstwo emocji sprawiło rozwiązywanie zadań konkursowych, w których wykazywali się znajomością budowy i biologii bociana białego.

Podsumowując zajęcia uczniowie doszli do wniosku, że bociany to bardzo sympatyczne i pożyteczne ptaki, szczególne bliskie nam Polakom i dlatego należy je otoczyć szczególną troską.

Jestem przekonana, że warsztaty wpłynęły na realizację pasji i zainteresowań przyrodniczych uczniów, a bezpłatna oferta pozwoliła wszystkim skorzystać z ciekawych i wartościowych zajęć przyrodniczych. Mam nadzieję, że w przyszłości uczniowie naszej szkoły będą mogli korzystać z podobnych ofert.

Agnieszka Górska