Lekkoatletki z Trójki – trzecie w Polsce

24 kwietnia 9 uczennic ze Szkoły Podstawowej nr 3 z Zespołu Szkół Samorządowych w Augustowie wzięło udział w Finale Ogólnopolskim w Sztafetowych Biegach Przełajowych w Łodzi. Awans do mistrzostw dziewczynki uzyskały po zwycięstwie w Finale Wojewódzkim.

Zawody miały charakter międzynarodowy, gdyż do rywalizacji zaproszono sztafety zagraniczne. Zgłosiły się dwa zespoły: z Czech i Rosji oraz 13 zespołów reprezentujących poszczególne województwa.  W sumie na starcie ustawiło się 15 drużyn. Każda sztafeta składała się z 8 zawodniczek oraz 1 rezerwowej. Dystans do pokonania każdej zawodniczki, to odległość 800 m po najdłuższej handlowej ulicy Europy. Mowa o pięknej ulicy Piotrkowskiej, na której można podziwiać urocze kamienice secesyjne, piękne witryny sklepowe, kawiarnie i restauracje.

Po ciężkiej walce na metę pierwsza przybiegła zawodniczka z Nysy, druga z Czech, trzecia z Rosji, czwarta z Tczewa i piąta z naszego grodu. Ostatecznie w rywalizacji Mistrzostw Polski nasza sztafeta zajęła wysokie trzecie miejsce. W ubiegłym roku nasze województwo reprezentowała Szkoła Podstawowa nr 32 z Białegostoku, która w kraju zajęła 10 miejsce. W skład drużyny z Trójki weszły, łącznie z rezerwową: Ewelina Klejps, Julia Marinicz, Angelika Ostapowicz, Dominika Ostapowicz, Julia Sobolewska, Katarzyna Sobolewska, Gaja Szlegier, Karolina Tułazińska i Weronika Zajkowska. Opiekunem była Izabela Chabasińska.

Wynik jest zaskakujący, gdyż tylko jedna biegnąca dziewczynka była z szóstej klasy, pozostałe to piąto- i czwartoklasistki. Może doświadczenie z tego roku zaowocuje w przyszłym. Większość dziewczynek uczęszcza do klas sportowych, a wszystkie są w programie „Lekkoatletyka dla każdego!”. Organizacja zawodów była na najwyższym poziomie, Łódź pięknie nas gościła, szkoda było wyjeżdżać.