Pasowanie, to wcale nie znaczy lanie!

Pasowanie na ucznia klasy pierwszej to jeden z najważniejszych i niezapomnianych dni przeżytych w murach szkolnych, dlatego też nasza szkoła postanowiła nie rezygnować z tak ważnego momentu, który przecież pozostaje w naszych sercach do końca życia. Nasi mali uczniowie poczuli magię wstąpienia w szeregi „Wielkiej Rodziny” szkolnej.

Cała uroczystość przeprowadzona została zgodnie z reżimem sanitarnym. 1 października o godz. 9.00 pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie i oficjalnie zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej. W uroczystości wzięli udział uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami, dyrekcja Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 2, przedstawiciele klas, które zdobyły najlepsze wyniki w nauce. Ze względu na pandemię rodzice naszych pierwszaczków nie mogli uczestniczyć w tegorocznym pasowaniu.

Na wstępie został odśpiewany hymn, po którym pan Dyrektor Andrzej Kaszkiel życzył pierwszaczkom samych najlepszych dni w szkole.  Po tych miłych słowach przyszedł czas na ślubowanie. Wszystkie pierwszaczki wspólnie zaśpiewały piosenkę „Puk, puk to ja – mały uczeń pierwszaczek”. Podczas śpiewania nasi mali uczniowie wykazali się ogromnymi zdolnościami wokalnymi i niesamowitą współpracą. Następnie wręczono puchary przechodnie klasom, które zdobyły najlepsze wyniki w nauce za rok szkolny 2019/2020. Na koniec tej pięknej uroczystości wystąpił Zespół Tańca Ludowego "Bystry", pod kierunkiem pani Haliny Poźniakowskiej. Mali uczniowie mieli możliwość podziwiania umiejętności tanecznych swoich „nowych kolegów” szkolnych.

Ze względów bezpieczeństwa cała szkoła obchodziła swoje święto w klasach realizując tematy związane z patronem szkoły. Przeprowadzono quizy, konkursy plastyczne m. in. „Znam patrona naszej szkoły”, „Patron”. Nasi wychowankowie mieli możliwość obejrzenia prezentacji multimedialnych związanych z patronem szkoły, przygotowanych przez uczniów klas siódmych, a podczas przerw z głośników rozbrzmiewały pieśni wojskowe między innymi „Hej, hej ułani...”.

Atmosfera dnia sprawiła, że choć przez chwilę mogliśmy poczuć się jak dawniej, a najważniejsze jest przecież to, że znów jesteśmy razem „Wielką Rodziną Szkolną”!

Urszula Kuczyńska