IV Powiatowy Maraton Pisania Listów

11 grudnia II Liceum Ogólnokształcące w Augustowie zorganizowało pod patronatem Amnesty International finał akcji Maraton Pisania Listów.

W tym roku inicjatywa ta kierowana była ku sprawie Liu Ping, chińskiej aktywistki walczącej o przestrzeganie praw człowieka, skazanej na karę więzienia za organizowanie akcji protestacyjnych zmuszających rząd do podjęcia walki z korupcją.

Samorząd Uczniowski naszej szkoły podjął decyzję o włączeniu się w dzieło II LO. W tym celu 10 grudnia na 4. lekcji, reprezentacje klas ze szkoły podstawowej i gimnazjum zasiadły do pisania listów adresowanych do prezydenta Chin. Dzięki temu, że wzór pisma był już podany, cała akcja przebiegła szybko i sprawnie. W wyniku naszego przedsięwzięcia powstało 41 listów, które następnego dnia przekazaliśmy do II LO.

Dziękujemy wszystkim piszącym
oraz nauczycielom za życzliwe spojrzenie na nasz Półmaraton