Rozgrywki z piłki ręcznej dziewcząt z klas IV

W drugiej połowie listopada bieżącego roku, przez dwa tygodnie  w naszej szkole odbywały się międzyklasowe rozgrywki  piłki ręcznej dziewcząt klas czwartych.

Zagrały pięcioosobowe lub sześcioosobowe reprezentacje wszystkich pięciu równoległych klas. Łącznie rozegrano 6 meczy: 3 eliminacyjne i 3 finałowe. Do finałów zakwalifikowały się trzy klasy: IV as, IV c i IV d. Walczyły one o jak największą ilość zdobytych bramek i zwycięstwo. Za wygrany mecz drużyna otrzymywała 2 punkty, za remis - 1 punkt. Ostatecznie najwięcej punktów zdobyła klasa IV as i zdobyła I miejsce w rozgrywkach, drugi wynik w punktacji i II miejsce w szkole zdobyła klasa IV c, a trzecie IV d. Było to pierwsze spotkanie czwartoklasistek z tą dyscypliną. Poziom umiejętności dziewczynek po dwóch miesiącach nauki był zachwycający. Uczennice świetnie opanowały podstawowe zasady gry w mini piłkę ręczną. Wszystkie wykazały się wielkim duchem walki. Łącznie w rozgrywkach padły 44 bramki. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratuluję wspaniałej rywalizacji, dużego zaangażowania, a zwycięskim klasom wygranych meczy.

W marcu zapraszam na rozgrywki dziewcząt klas IV z piłki siatkowej.

Organizator: Izabela Chabasińska