CYBORGIM-III - zaawansowane technologie nie są nam obce

Od ośmiu lat w naszej szkole działa klub technologiczny. Co roku zapraszamy w jego szeregi  każdego, kto lubi zabawę w „nowe technologie”. Wiek nie jest ważny, liczy się pasja. Na  spotkaniach zajmujemy się elektroniką, mechaniką i programowaniem, czyli „nowoczesnym majsterkowaniem”.

Efektem naszej pracy są roboty. Zbudowaliśmy ich już sporo, np. pojazd klasy line follower, zdalnie sterowane przez bluetooth auto, walczącego mini sumo, podążającego za  światłem „słonecznika”, kroczącego „pieska” rozpoznającego kolory, automatyczną szklarnię, pokojowego łazika poszukującego skarpetek, skrzata rozpoznającego twarze. Kilka urządzeń zaprezentowaliśmy na turniejach robotów. We Wrocławiu nasz robot SockFinder zdobył wyróżnienie.

Współpracowaliśmy też ze stowarzyszeniem „Odkrywcy Diamentów” działającego przy Politechnice Białostockiej.