Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   

Języki obce= bilet do lepszej przyszłości!

Od roku 2014 w wybranych klasach naszej szkoły realizowana jest innowacyjna metoda nauczania w edukacji wczesnoszkolnej. Nasi uczniowie biorą udział w innowacjach pedagogicznych, które wprowadzają do zajęć metodę bilingwalnego nauczania języka niemieckiego podczas codziennych zajęć szkolnych. Dodatkowo raz w tygodniu biorą udział w zajęciach, które przeprowadzane są wyłącznie w języku niemieckim. Metoda ta pozwala na połączenie treści z zakresu edukacji matematycznej, informatycznej i środowiskowej z nauczaniem językowym.

Czytaj więcej: Języki obce= bilet do lepszej przyszłości!

Wizytacja kanoniczna Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Jerzego Mazura w naszej szkole.

   2.03.2023 r. nasza społeczność szkolna miała zaszczyt gościć w swoich progach  Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Jerzego Mazura, który ramach wizytacji kanonicznej przyniósł nam Boże błogosławieństwo i pasterskie słowo. Towarzyszyli Mu m.in. Jego sekretarz i ksiądz proboszcz Wojciech Jabłoński.

Czytaj więcej: Wizytacja kanoniczna Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Jerzego Mazura w naszej szkole.

Zapraszamy do naszej szkoły!

ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY NR 2
w AUGUSTOWIE
ul. Mickiewicza 1
http://www.sp3augustow.pl

 DOŁĄCZ DO NAS I Z NAMI
ZREALIZUJ SWOJE MARZENIA!

„Przyszłość należy do tych,
którzy wierzą w piękno
swoich marzeń."

Eleanor Roosevelt

 

 Podania należy składać od
1.03.2023r.
do 14.03.2023r.
w sekretariacie szkoły.

Akcja “Kudłacz” i “Sonieczkowo”

   W lutym Szkolny Wolontariat Ruch Czystych Serc ponownie ogłosił zbiórkę karmy na rzecz bezdomnych zwierząt. Społeczność szkolna i tym razem nie zawiodła. Zebraliśmy ponad 200 kg karmy suchej i ponad 70 kg karmy mokrej.

    Karma została przekazana do schroniska “Sonieczkowo” i do stowarzyszenia “Kudłacz”. Do “Kudłacza” trafiły też smaczki, kocyki, smyczki i karma dla kotów.
    Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy mają wielkie serce i wspierają bezdomne zwierzaki.

 Szkolny Wolontariat
Ruch Czystych Serc 

 

Wizyta duszpasterska w naszej szkole

         9 lutego 2023 r. w naszej szkole odbyła się kolęda. Uroczystość zaszczycił ksiądz Wojciech Jabłoński - proboszcz Bazyliki Najświętszego Serca Jezusowego.
         Po przywitaniu dostojnego gościa przez dyrektora szkoły– Andrzeja Kaszkiela, konferansjerzy – Michał Gorajewski z  kl. 8ei Hanna Stankiewicz z kl. 8e przybliżyli zebranym cel  tej wizyty. Następnie ksiądz proboszcz podzielił się refleksjami na temat bieżących wydarzeń i udzielił zebranym cennych wskazówek na przyszłość. Potem zapoznał z  fragm. Ewangelii, po tym nastąpiła krótka modlitwa. Następnie Weronika Wojciechowska z kl. 8 e,  Julian Łapiński z kl. 5d i Weronika Murawska z kl. 5 d przeczytali modlitwę wiernych. Na koniec duchowny pokropił zebranych wodą święconą i udzielił wszystkim błogosławieństwa.

Czytaj więcej: Wizyta duszpasterska w naszej szkole

   
© ZSS Augustów