Szkolny konkurs ortograficzny dla klas II-III szkoły podstawowej

Dnia  29 maja 2015 roku odbył się szkolny konkurs ortograficzny dla klas II-III szkoły podstawowej. Celem konkursu było sprawdzenie wiedzy i umiejętności uczniów z zakresu ortografii języka polskiego, rozwijanie uzdolnień ortograficznych uczniów, wdrażanie do przestrzegania zasad „zdrowej rywalizacji”.

Każdą klasę reprezentowało dwoje dzieci. Uczniowie napisali dyktando pt. „Żółw na spacerze” przygotowane przez nauczyciela polonistę, panią Annę Liszewską.

Oto wyniki:

I miejsce – Aleksandra Sankiewicz, kl. III d

II miejsce – Martyna Kalejta, kl. III d

III miejsce – Angelika Ostapowicz, kl. III c

IV miejsce – Bartek Dziarnowski, kl. II c

V miejsce – Maja Piątek, kl. III ei

VI miejsce – Herbert  Sobiczewski, kl. III a

VII miejsce – Julia Simonienko, kl. III ei

Laureaci szkolnego konkursu wzięli udział w XXI Miejskim Konkursie Ortograficznym zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 w Augustowie, który odbył się 3 czerwca 2015 roku. Dyktando konkursowe pt. „Czas”  charakteryzowało się dużym stopniem trudności.

W gronie najlepszych znaleźli się nasi uczniowie. Zajęli oni następujące miejsca:

II miejsce – Martyna Kalejta, kl. III d   (wych. Krystyna Wierzbicka)

III miejsce – Maja Piątek, kl. III ei  (wych. E. Granacka, K. Drozdowska)

V miejsce – Julia Simonienko, kl. III ei  (wych. E. Granacka, K. Drozdowska)

IX  miejsce – Aleksandra Sankiewicz, kl. III d  (wych. Krystyna Wierzbicka)

Gratulujemy sukcesu!

Barbara Folejewska