Zabawy lekkoatletyczne klas II i III

W czwartek 28 października 2015 r. w naszej szkole, na dużej sali gimnastycznej odbył się drugi event lekkoatletyczny pod hasłem „Zabawa z Lekką Atletyką”. Wzięło w nim udział około 270 uczniów edukacji wczesnoszkolnej.

Najpierw ćwiczyli drugoklasiści, a następnie trzecioklasiści.
Celem spotkania było zapoznanie się z nowym sprzętem lekkoatletycznym, jaki nasza szkoła otrzymała wraz z wejściem do programu „Lekkoatletyka dla każdego”. Sprzęt ten jest  dostosowany do możliwości najmłodszych uczniów. Nasi podopieczni dzielnie pokonali osiem zadań, w których trzeba było: przeskakiwać przez miękkie płotki, rzucać do celu piłeczką, zmierzyć swoją siłę w rzutach gumowymi, kilogramowymi piłkami, sprawdzić koordynację wzrokowo – ruchową na ponumerowanym krzyżaku, rzucać miękkim oszczepem, biegać po slalomie oraz skakać nad leżącą piankową drabinką. Nie zabrakło również dopingu starszych koleżanek z klasy V pływackiej i VI piłkarskiej. Uczennice w tym dniu opiekowały się klasami, prowadziły rozgrzewkę, pokazywały ćwiczenia, a także podawały dzieciom sprzęt.

Wspaniała zabawa, duże emocje oraz wielkie zaangażowanie uczestników, a także ich opiekunów – tak w skrócie można opisać to, co działo się podczas eventu. Kolejne międzyklasowe, jak również międzyszkolne spotkanie z Lekką Atletyką będzie miało charakter rywalizacji.

Izabela Chabasińska