ŚWIĘTO SZKOŁY

Hucznie świętowaliśmy 30.10.2016r.

Tegoroczne Święto Szkoły przebiegło pod hasłem „Żyj zdrowo na sportowo”.
Obchodziliśmy je 30.09.2016 r. Początek każdego naszego święta to uroczysta msza św. w Bazylice NSJ. Odbyła się ona  w intencji Krechowiaków i ich rodzin, nauczycieli, uczniów i rodziców. Na uroczystość zaproszono  między innymi Burmistrza Miasta Augustów p. W. Walulika i Kierownika Wydziału Oświaty p. D. Szkiłądzia oraz rodziców i  emerytowanych nauczycieli.

Mszę uświetniła część artystyczna – montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów kl. III gimnazjum i  kl. VI . Na zakończenie mszy uczniowie kl. III G przeprowadzili uroczysty apel poległych.
Po przyjściu do szkoły uczniowie zebrali się na dużej sali gimnastycznej. Tu wychowankowie klas I szkoły podstawowej i gimnazjum złożyli uroczyste ślubowanie. Pani Dyrektor Wiesława Chrulska wręczyła klasom Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły za najwyższe wyniki w nauce. To wyróżnienie otrzymały w szkole podstawowej klasy IV c, V d, VI a  w gimnazjum – III Ga, natomiast  Rada Rodziców podarowała bony pieniężne.

Po krótkiej przerwie rozpoczęła się część na wesoło i sportowo.

Zabawy i rozgrywki sportowe przebiegły pod hasłem „Żyj zdrowo na sportowo”. Zanim uczniowie, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście obejrzeli sportowe zmagania,  wystąpili Karatecy z Augustowskiego Klubu Karate” Kyokushin.”Pokaz przebiegał pod czujnym okiem trenera p. Waldemara Matyki i bardzo spodobał się publiczności.
Następnie nastąpiło coś, na co wszyscy czekali.

Konkurencje sportowe z udziałem wybranych nauczycieli i uczniów poprzedził profesjonalny trening prowadzony przez n- la wych. fizycznego p. D. Dunaj – Kozłowską. Wszyscy w nim uczestniczyli.

Zawodnicy, jak przystało na prawdziwych wyczynowców, zmagali się w triathlonie. Pierwszą konkurencją było pływanie, drugą -   jazda na rowerze, czyli deskorolce, trzecią -  bieg, ale niezwykły, bo w kaloszach. Przed każdą dyscypliną wolontariusze prezentowali perfekcyjne wykonanie zadań. Powołana na początku imprezy komisja sprawiedliwie oceniła zmagania zawodników.

A My  ????  bawiliśmy  się z zespołami tanecznymi prowadzonymi przez p. Ulę Kuczyńską i p. Iwonę Czaja. Na koniec p. Bożena Borys – trenerka -  pokazała nam swoje Kruki, tj. klub baseballowy i tym pięknym akcentem oraz rozdaniem nagród zakończyliśmy Święto Szkoły.

Do zobaczenia za rok.

Organizacją tegorocznego Święta Szkoły zajęły się:
- montaż słowno - muzyczny w kościele:  Anna Jankowska i Elżbieta Granacka;
- oprawa mszy świętej: katecheci: p. Wiesława Prawdzik, p. Jarosław Zyskowski, p. Renata Drążek, p. Wiesława Kuliś;
- zmagania sportowe - koordynator - p. Halina Poźniakowska, p. Dorota Dunaj - Kozłowska;
Dekoracje: p. Małgorzata Marcinkiewicz, p. Anna Kowalczyk;
A prowadzącą imprezę była p. Dominika Kiełczewska.

(Zdjęcia wykonane przez p. Z. Bartoszewicza)