Uroczyste Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego 2016/2017

22 września 2017 r. reprezentacja naszej szkoły na czele z Panią dyrektor Wiesławą Chrulską miała przyjemność uczestniczenia w corocznym wojewódzkim Uroczystym Podsumowaniu Współzawodnictwa Sportowego  2016/2017 w Białymstoku. Nasza Szkoła Podstawowa nr 3 w Augustowie z oddziałami sportowymi, po 10 latach, znów stanęła na najwyższym podium, zajmując zaszczytne pierwsze miejsce.

Klasyfikowanych było 95 szkół. Zdobyliśmy łącznie 1051 punktów, tuż przed SP 11 Suwałki – 1041 p. i SP 32 Białystok – 942 p. Klasyfikacja odbyła się również wśród chłopców i dziewcząt. Chłopcy z naszej szkoły zajęli pierwsze miejsce - odpowiedzialny był pan Rafał Harasim, a dziewczęta trzecie – odpowiedzialna była pani Izabela Chabasińska i pan Krzysztof Bogdański. Rasumując trzy puchary pojechały do naszej szkoły!!!

Impreza odbyła się we wspaniałej scenerii, miała miejsce między innymi defilada reprezentacji najlepszych szkół, przemówienia władz Szkolnego Związku Sportowego i władz województwa podlaskiego, pokaz mażoretek, zapalenie znicza olimpijskiego, przeczytanie roty przyrzeczenia sportowców, wciągnięcie flagi Szkolnego Związku Sportowego i flagi Polski, gdzie w skład pocztu wchodzili uczniowie naszej szkoły: Gaja Szlegier, Julia Marinicz i Kacper Karbowski. Na czele całej defilady szedł poczet sztandarowy, w kład którego wchodzili nauczyciele: Ewa Jarocka Burniewicz (SP 32 Białystok), Rafał Harasim (SP 3 Augustów) i Mariusz Roszkowski (SP 11 Suwałki).

Wszystkim uczniom, którzy przyczynili się do wygranej naszej szkoły serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów. Wielkie podziękowania ślemy do całego zespołu nauczycieli wychowania fizycznego za owocną współpracę.

Izabela Chabasińska