Spotkanie autorskie

17 luty to Międzynarodowy Dzień Kota. Z tej okazji  bibliotekarze zorganizowali spotkanie autorskie z poetką, regionalistką, autorką książek dla dzieci panią Józefą Drozdowską. W spotkaniu uczestniczyły klasy IIIF, VC. Pani Józia opowiadała o historii kota, trybie życia dzikich kotów, rasach, zwyczajach, pielęgnacji i żywieniu.

Koty towarzyszą nam od tysięcy lat. W starożytnym Egipcie były one czczone i traktowane jako uosobienie mądrości, płodności i radości. W Rzymie koty pracowały chroniąc zasoby człowieka przed gryzoniami. Natomiast w okresie średniowiecza koty uważano  za narzędzie diabła i palono na stosach. Obecnie koty są towarzyszem człowieka.

Podczas spotkania autorka zaprezentowała swoją książkę ”Kocie pacierze”, przeczytała kilka wierszy. Uczniowie układali puzzle, rozwiązywali krzyżówki. Imprezie towarzyszyła wystawa, na której można było zobaczyć koty - te rasowe, dzikie czy dachowce, a także książki, których głównymi bohaterami są koty.

Poprosiliśmy naszych uczestników spotkania by przynieśli zdjęcia swoich kotów. Poznaliśmy ich niezwykłe imiona i dowiedzieliśmy się, za co je kochają. Byli też tacy, którzy przynieśli ukochane kotki – maskotki. Uczniowie mają  fantastyczne koty, a mruczki fantastycznych właścicieli!

W dniu kociego święta życzymy wszystkim miłośnikom kotów cudownego mruczenia.

D. Z.