Spotkanie z żołnierzami

16 grudnia uczniowie klas ósmych uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielem 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej. Kapitan Michał Stankiewicz opowiedział młodzieży o pracy w wojsku, którą szkołę wyższą wybrać i jak zdobyć kolejne stopnie oficerskie.

Szczególnie interesującym punktem spotkania był wykład o misji pokojowej naszego wojska, która miała miejsce na Łotwie. Filmy i zdjęcia z tego wydarzenia zilustrowały pracę wojska w czasie pokoju. Współpraca wojsk włoskich, hiszpańskich, słowackich i polskich w ramach NATO pokazała uczniom, że można zgodnie działać mimo barier kulturowych, wystarczy przyłożyć się do nauki języków obcych. I właśnie do szlifowania umiejętności konwersacji w różnych językach zachęcał kapitan, podając przykłady działań wojskowych z krajów europejskich.

Pan kapitan M. Stankiewicz zaprosił młodzież do odwiedzenia jednostki w Orzyszu. Chętnie skorzystamy z zaproszenia na wiosnę roku 2020.

Izabela Bogdanowicz