Miejskie Świąteczne Zawody Pływackie

16 grudnia na Miejskiej Pływalni w Augustowie odbyły się Miejskie Świąteczne Zawody Pływackie, których organizatorem był Zespół Szkół Samorządowych w Augustowie oraz Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie.

Uczestniczyło ponad 100 dzieci z czterech augustowskich szkół: Zespołu Szkół Społecznych STO, Szkoły Podstawowej nr 2, Zespołu Szkół Samorządowych (SP 3) i Zespołu Szkół Samorządowych nr 2 (SP 4).

Zawody odbywały się w czterech kategoriach wiekowych: rocznik 2007 i młodsi, 2006, 2005 oraz 2004, z podziałem na dziewczynki i chłopców. Najmłodsi, w tym nawet sześciolatkowie, płynęli na dystansie 25 m. stylem dowolnym. Starsi rywalizowali w czterech stylach pływackich: dowolnym, grzbietowym, klasycznym i motylkowym na dystansie 50 m. i sztafecie 4x25 m. Zawodnicy za zdobycie 1, 2 i 3 miejsca otrzymali medale, a pozostali uczestnicy pamiątkowe dyplomy.

Złotymi medalistami zawodów zostali: Dominika Cyl,  Jakub Wasilewski, Kinga Wachowiak, Damian Oleksy, Izabela Danilczyk, Bartosz Śniadkowski, Magda Toczko, Wiktor Prawdzik, Maksym Jadeszko, Julia Wiszniewska, Krzysztof Klukowski, Julianna Bogdańska, Artur Klimaszewski, Aleksandra Tober, Jakub Młodzianowski, Julia Sobolewska, Szymon Łukowski, Malina Madden, Dominik Krzyżewski, Zuzanna Wasilczyk, Adrian Pretko, Gaja Szlegier, Marek Niedzielko, sztafeta dziewcząt SP 3 i sztafeta chłopców SP 3.

Srebrne medale otrzymali: Natalia Skowrońska, Kacper Klukowski, Dawid Milanowski, Julia Kopania, Barbara Bacharewicz, Michał Gąsiewski, Adam Pawłowski, Kacper Karbowski, Damian Świderski, Jan Dobrowolski, Magda Skupska, Sebastian Krzywicki, Dominika Koszewska, Igor Domaszewski, Dominika Ostapowicz, Krzysztof Chudowolski, sztafeta dziewcząt SP 2 i sztafeta chłopców - Szkoła Społeczna.

Brązowymi medalistami mistrzostw miasta zostali: Kamila Czulewicz, Julian Pawłowski, Dawid Pruszyński, Natalia Piekarska, Łukasz Harasim, Maciej Koszewski, Kacper Jankowski, Kacper Piekarski, Ola Dobrzyniewicz, Błażej Gudanowski, sztafeta dziewcząt – Szkoła Społeczna i sztafeta chłopców SP 2.

Najwięcej medali - 33 z 55 zdobyli zawodnicy reprezentujący naszą szkołę. Wszystkim medalistom i uczestnikom wielkie GRATULACJE!

Organizatorzy serdecznie dziękują za pomoc w przeprowadzeniu zawodów Panu Andrzejowi Zarzeckiemu, który  udostępnił pływalnię, Radzie Rodziców przy Zespole Szkół Samorządowych za piękne medale oraz nauczycielom i rodzicom: Pani Izabeli Chabasińskiej, Pani Katarzynie Łebskiej, Pani Halinie Poźniakowskiej, Pani Ewie Młodzianowskiej, Pani Agnieszce Klukowskiej, Pani  Agnieszce Zarzeckiej, Pani Urszuli Jurgiel, Pani Aleksandrze Sak, Pani Magdalenie Bielawskiej, Panu Tomaszowi Kuźmickiemu, Panu Mirosławowi Łukaszewicz, Panu Zbigniewowi Ryniewicz, Panu Andrzejowi Wasilewskiemu oraz wolontariuszom z Gimnazjum nr 3 w Augustowie za pomoc w sprawnej organizacji i sędziowaniu.