„Bezpieczny uczeń”

31 marca 2014 roku w naszej szkole, odbyła się już kolejna edycja Szkolnego Konkursu Plastycznego „ŻYJ BEZPIECZNIE”.

Celem konkursu było:

• popularyzowanie wśród młodzieży w młodszym wieku szkolnym znajomości przepisów ruchu drogowego,
  • kształtowanie właściwych nawyków zachowania się na drodze, w domu,
  • zapewnienie bezpieczeństwa dzieci na drodze,
  • zwiększenie świadomości dzieci w ruchu pieszych,
  • zmniejszenie wypadków drogowych z udziałem dzieci.

Do konkursu przystąpiło 16 uczestników z klas I – III szkoły podstawowej, którzy mieli za zadanie wykonanie ilustracji kredkami pastelowymi na temat „Bezpieczeństwo na drogach”. Po wysłuchaniu wiersza Tadeusza Śliwiaka pt. „Zielone światło” uczniowie przystąpili do pracy.

Komisja konkursowa w składzie: Małgorzata Marciniewska , Małgorzata Ostrowska  oraz Sylwia Hanysz -Prawdzik brała pod uwagę tematykę, estetykę i pomysłowość wykonanej pracy.

Nagrody zdobyli:

I miejsce – Melania Nikolopulou kl. Ic

II miejsce -  Aleksandra Brzostowska kl. IIc, Dominika Łacińska kl. IIIei

III miejsce – Weronika Sobolewska kl. IIa

Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe oraz drobne upominki ufundowane przez Radę Rodziców naszej szkoły.

Organizatorki konkursu Zofia Elżbieta Walicka  i Krystyna Wierzbicka  serdecznie dziękują wszystkim za pracę i udział w konkursie.