POSZUKIWANY, POSZUKIWANA...

Jak co roku, w czerwcu, trwa rekrutacja wśród uczniów klas II gimnazjum do reprezentowania szkoły w Poczcie Sztandarowym. W związku z tym poszukiwani są dwaj młodzi, wysocy chłopcy o co najmniej dobrych wynikach w nauce oraz zachowaniu, oraz cztery wysokie i młode dziewczyny, o takich samych wymaganiach.

Reprezentowanie szkoły w Poczcie Sztandarowym jest dużym zaszczytem, ponieważ Sztandar bierze udział we wszystkich ważnych uroczystościach szkolnych (np. rozpoczęcie i zakończenie roku szkolnego, Święto Szkoły), miejskich (rocznica uchwalenia konstytucji 3 - Maja), a nawet  ogólnopolskich (Marsz Żywej Pamięci Polskiego Sybiru w Białymstoku). To również zajęcie odpowiedzialne, dlatego nagradzane jest odpowiednim wpisem na świadectwo szkolne i dodatkowo punktowane przy rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych.

Jeśli jesteś zainteresowany lub  zainteresowana pełnieniem wyżej opisanej funkcji, to zgłoś się do p. Doroty Choroszewskiej lub p. Ewy Młodzianowskiej, które pełnią rolę opiekunów Pocztu Sztandarowego.

Poniżej przedstawiam kilka zdjęć z różnych uroczystości z Pocztem Sztandarowym z roku szkolnego 2014/15, gdy reprezentantami byli uczniowie z klasy IIIga, a mianowicie: Jakub Kierklo, Paweł Prawdzik (Eryk Bartoszewicz w zastępstwie), Marta Jarmoszko, Magdalena Janik, Sylwia Wikarska, Weronika Bronakowska.

Dorota Choroszewska