Pielgrzymka piesza z Augustowa do Studzienicznej

„Idźcie i głoście” to hasło roku duszpasterskiego bardzo mocno wpisuje się w każdy trud pielgrzymi. 04 czerwca 2017 roku, podejmując to zaproszenie ewangelizacyjne, podjęliśmy trud wyjścia na szlak pielgrzymi. Z Augustowa wyruszyła grupa 49 osób, niosąc  Matce Bożej intencje swoich rodzin, ich intencje i siebie samych.

Pielgrzymka jest czasem rekolekcji w drodze. Czasem ofiarowania trudu i  swoich słabości. Pątnicza droga zawsze zbliża do Boga, ponieważ idziemy do Niego z zaufaniem i nadzieją jak marnotrawne dzieci do Miłosiernego Ojca. Nasza pielgrzymka organizowana jest corocznie na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jest to główny odpust w Sanktuarium w Studzienicznej. Idąc tego dnia, zyskujemy wielką łaskę odpustu. W drodze oczywiście mamy możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

Nasza grupa od samego początku wychwalała Boga śpiewem, modlitwą i świadectwem wiary. W tym czasie bardziej niż zwykle odczuwa się Wspólnotę Uczniów Chrystusa – Kościół pielgrzymujący. To jeden z kolejnych sposobów na poznanie prawdy o Kościele i sobie samym.

W przyszłości odpowiedz na wezwanie Chrystusa - na taką formę zbliżenia się do Boga i Jego Matki.

Ks. Marcin Nowalski, Jarosław Zyskowski