„Fajna”, mądra wyprawa, chociaż tak blisko…

„Cudze chwalicie, swego nie znacie…”. Znane przysłowie nie sprawdziło się w naszym przypadku. 06.06.2018 dwie klasy naszej szkoły- kl. VII D i II Gb ze swoimi paniami wychowawczyniami: Anną Jankowską i Izabelą Bogdanowicz uczestniczyły w trzecim, ostatnim Festiwalu Nauki i Sztuki w Suwałkach.

Wzięliśmy czynny udział w naukowych propozycjach studentów i wykładowców  Politechniki Białostockiej. Obejrzeliśmy proponowane przez różne wydziały naukowe wystawy, eksponaty, wynalazki naukowe. Uczestniczyliśmy w wykładach o owadach i historii Ameryki. Skosztowaliśmy pysznych i zdrowych soków i nie jeżdżąc, jak na innych wyprawach, ale chodząc zwiedziliśmy rodzinne miasto Marii Konopnickiej, autorki baśni „O krasnoludkach i o sierotce Marysi”- Suwałki.

I frajda… Powrót pociągiem… Kilkoro z nas nigdy nie podróżowało tym środkiem lokomocji.

Udany dzień. Nauka nie w naszej „budzie”, ale w innym ciekawym miejscu.

Uczniowie kl. VII D i II Gb