Już IX z kolei…

W dniu 15 lutego 2014r. w Zespole Szkół Samorządowych w Augustowie, odbył się już dziewiąty z kolei konkurs o życiu i działalności Ks. Prałata Czesława Jakuba  Domela.  Wzięło w nim udział pięćdziesięciu sześciu uczniów klas IV-VI  szkoły podstawowej oraz dwudziestu uczniów klas I-III gimnazjum. Test wiedzy posiadał wiele zadań. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w X  rocznicę pogrzebu ks. Domela  tzn. 19 lutego bieżącego roku, o godzinie 1630 w świetlicy szkolnej. Prowadzącymi były uczennice kl. VI a: Natalia Milewska i Izabela Zedelo.

Nagrodzono osiemnastu uczestników. Pan Dyrektor Tadeusz Janusz Wierzbicki rozdał z Siostrą Danutą dyplomy, nagrody i złożył gratulacje oraz wygłosił przepiękną i wyczerpującą mowę, z której wynikało, że osobiście znał Ks. Prałata Czesława Jakuba Domela. Oprócz rozdania nagród była też część artystyczna przygotowana przez s. Wiesławę. Konkurs wiedzy pokazał, że Ks. Domel nie był zwykłym człowiekiem, ponieważ czynił wiele dobra, co w dzisiejszych czasach jest rzadkie. W podziękowaniu za wszystko co zrobił dla naszej szkoły, uzyskał miano ,,Przyjaciela Szkoły” i został patronem sali katechetycznej 104 w której znajdują się jego zdjęcia i pamiątki.

Komisja przyznała nagrody i wyróżnienia w kategorii klas IV – VI szkoły podstawowej:

I miejsce– Karolina Kuryło  kl. VI a

Kamila Milewska kl. VI a

Julia Kopiczko kl. VI a

Agnieszka Bagińska  kl. IV a

II miejsce– Amelia Zientek  kl. IV a

Szymon Basiński  kl. VI a

Oliwia Kondracka  kl. VI a

III miejsce– Aleksandra  Sotnik  kl. IV a

Julia  Bronakowska  kl. IV a

Katarzyna  Sobolewska  kl. IV bi

Izabela Zedelo kl. VI a