XI Suwalska Spartakiada Integracyjna Szkół Podstawowych

5 marca 2014r. w Szkole Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Suwałkach odbyła się XI Suwalska Spartakiada Integracyjna Szkół Podstawowych.
Uczestnikami  sportowych zmagań byli uczniowie klas integracyjnych z Suwałk i Augustowa. Naszą szkołę reprezentowała drużyna złożona z przedstawicieli klas integracyjnych I- VI (J. Marciszenko, M. Lis, M. Ulikowska, M. Kowalski, M. Bartoszewicz, S. Łazarski, K. Sobolewska, W. Stachurska, Z. Pacuk, D. Krotoszyński, D. Sadowski, J. Kwiatkowski, K. Łozowski)  pod opieką pań: Jolanty Pietraszkiewicz, Anny Milanowskiej oraz Elżbiety Kierklo.

Uroczystość rozpoczęto odśpiewaniem hymnu Suwałk oraz hymnu szkoły. W tym roku  rywalizacja sportowa obejmowała m.in.: bieg do obręczy, bieg z woreczkiem na głowie, wrzucanie kul papierowych do skrzyni, nakładanie kółek na pachołki, bieg z kijem unihokeja. W konkurencjach sportowych uczestnikom pomagali rówieśnicy - gospodarze szkoły. W czasie przerw pomiędzy konkurencjami odbywały się występy zespołu tanecznego oraz śpiew  chóru gospodarzy Spartakiady.
Nasi uczniowie świetnie radzili sobie z zadaniami sportowymi, starając się ukończyć je jak najszybciej, o czym świadczy fakt zajęcia przez nich drugiego miejsca.  Otrzymali medale, dyplomy, upominki oraz puchar, który został przekazany Pani Wicedyrektor Dorocie Głowackiej.
Po zakończeniu Spartakiady nastąpiło  rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Sporty zimowe”. W kategorii klas I– III uczniowie  naszej szkoły (N. Pietryszko oraz J. Tomaszewska) otrzymali pierwsze oraz drugie miejsce. W kategorii wiekowej klas IV - VI pierwsze miejsce zajął D. Krotoszyński- uczeń klasy V.

Elżbieta Kierklo
Jolanta Pietraszkiewicz