Osterstrauss

Otóż stało się już tradycją, że przed Wielkanocą odbywa się w naszej szkole konkurs z języka niemieckiego „Osterstrauss” związany z tematyką świąteczną krajów niemieckojęzycznych.

I. Cele konkursu:

a)      Przybliżenie tradycji wielkanocnych w krajach DACHL.

b)      Pobudzenie i rozwijanie zainteresowań realioznawstwem krajów DACHL.

c)      Prezentacja dorobku artystycznego uczniów.

Jak co roku stawialiśmy  na Waszą  kreatywność i nie zawiedliście nas!  Wasze bukiety ożywiły hol naszej szkoły. W tym roku dodatkowo przygotowaliście świąteczne kartki z życzeniami – w języku niemieckim, angielskim i rosyjskim. Dzięki Wam Wasi młodsi koledzy poznają kulturę państw niemieckojęzycznych. Mają też możliwość zapoznania się z życzeniami świątecznymi w języku angielskim i niemieckim. Wiele osób, które odwiedziły naszą szkołę, zachwycało się pomysłowością, jak również starannym wykonaniem bukietów.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za  przystąpienie do zmagań konkursowych! Życzymy wielu wspaniałych pomysłów i oczywiście weny twórczej! Rozwijajcie dalej swoje umiejętności, pogłębiajcie wiedzę!

W ramach podziękowania za Wasz trud uznaliśmy, że w tym roku WSZYSCY UCZESTNICY otrzymają od nas świąteczne upominki.

Organizator konkursu: Urszula Kuczyńska, Urszula Zielińska