Idźmy naprzód z nadzieją

17 października 2017r. o godzinie 17.00 w naszej bibliotece szkolnej po raz kolejny spotkaliśmy się na podsumowaniu XIII Miejskiego Konkursu Plastycznego o św. Janie Pawle II ph. „Idźmy naprzód z nadzieją”. Swoją obecnością zaszczycili nas: Ks. Kanonik Wojciech Jabłoński – Proboszcz Parafii NSJ w Augustowie, przedstawiciel Rady Rodziców p. Grzegorz Stankiewicz, nauczyciele, katecheci, rodzice oraz ubiegłoroczni laureaci.

By uczcić naszego Papieża – Wielkiego Polaka,  uczniowie z naszej szkoły przygotowali  program artystyczny pod opieką s. Wiesławy Prawdzik i ks. Marcina Nowalskiego. Ks. Proboszcz w nawiązaniu do tegorocznego hasła podzielił się refleksją o roli nadziei w życiu każdego człowieka. Pani Dyrektor Wiesława Chrulska, zwracając się do laureatów konkursu, wspominała pielgrzymki Ojca św. do Polski, a szczególnie pobyt Papieża w naszej diecezji i zachęcała do otwartości na drogowskazy pozostawione nam przez Jana Pawła II.

W XIII Miejskim Konkursie Plastycznym o św. Janie Pawle II wzięło udział 186 uczniów ze wszystkich szkół w Augustowie. Najmłodsi jak zawsze stanowili najliczniejszą grupę, natomiast z gimnazjum  na zaproszenie odpowiedziało 18  uczniów. Nagrody laureatom konkursu ufundowali: ks. Proboszcz Wojciech Jabłoński, Urząd Miasta Augustowa, Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 3, Księgarnia „Atena” oraz Kino „Iskra”.

Dziękujemy naszym Gościom, Dyrekcji, Rodzicom i uczniom za wspólne pochylenie się nad drogą do świętości Jana Pawła II. Gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów.

Ojciec Święty podczas Dni Światowych w Częstochowie powiedział do młodych: „Wy jesteście przyszłością świata, wy jesteście nadzieją Kościoła. Wy jesteście moją nadzieją”.  Świadectwo życia Jana Pawła II jest dla nas przykładem, źródłem mądrości, jak żyć i jak budować świętość w naszych sercach.

s. Wiesława Kuliś