Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   

PROJEKT “LEKCJA FINANSÓW” W NASZEJ SZKOLE

22 listopada klasa I b i III b wzięła udział w I części projektu „ Lekcja Finansów”- wycieczka do Białegostoku. Uczniowie odwiedzili Pierwszy Urząd Skarbowy w Białymstoku, gdzie bardzo mili urzędnicy przeprowadzili dla nas rewelacyjne zajęcia. Dzięki nim, nasi uczniowie już wiedzą jak wygląda zeznanie podatkowe, do czego służą paragony , podatki i kto je płaci. Na czym polega praca urzędnika. Zapoznali się ze sprzętem urzędników i mieli możliwość wcielenia się w pracę urzędnika skarbowego, część z nich zadeklarowała, że w przyszłości chce pracować w takim urzędzie.

Czytaj więcej: PROJEKT “LEKCJA FINANSÓW” W NASZEJ SZKOLE

Jesień i ja

Złota polska jesień inspiruje różnych artystów. Pobudziła do działania również uczniów klas I-III, którzy wzięli udział w Szkolnym Konkursie Plastycznym „Jesień i ja”. Celem konkursu było pobudzanie, rozwijanie wyobraźni i kreatywnego myślenia oraz propagowanie zdolności plastycznych.

Uczestnicy konkursu wykazali się dużą pomysłowością i poczuciem estetyki. Prace oddane przez uczestników były wykonane na wysokim poziomie, wyrażały ich inwencje twórcze i charakteryzowały się różnorodnością technik. Jury wyłoniło najciekawsze dzieła, które zostały zaprezentowane w szkolnej galerii prac konkursowych.

Czytaj więcej: Jesień i ja

Konkurs „Znam patrona mojej szkoły”

W październiku 2023 roku odbył się szkolny konkurs plastyczny „Znam patrona naszej szkoły”. Celem tego przedsięwzięcia było przybliżenie uczniom wiedzy o 1 Pułku Ułanów Krechowieckich – patronie naszej szkoły, rozwijanie kreatywności i inwencji twórczej oraz  zaprezentowanie różnych technik plastycznych.

Czytaj więcej: Konkurs „Znam patrona mojej szkoły”

Klasa Ib rozpoczyna swoją nową, niesamowitą przygodę z eTwinning.

eTwinning to społeczność szkół, uczniów i nauczycieli współpracujących ze sobą za pomocą mediów elektronicznych. Tworzą ją nauczyciele wszystkich przedmiotów, pracujący z uczniami w wieku 3-19 lat, realizując online międzynarodowe projekty edukacyjne. eTwinning  gromadzi szkoły i przedszkola z całej Europy (i nie tylko). Program istnieje od 2005 wspierając innowacyjne działania nauczycieli z ponad 40 krajów.

Czytaj więcej: Klasa Ib rozpoczyna swoją nową, niesamowitą przygodę z eTwinning.

Akcja charytatywna

Pomagamy jak możemy to coroczna akcja szkolnego wolontariatu Ruch Czystych Serc. Właśnie zakończyliśmy zbiórkę karmy dla bezdomnych zwierząt. Szkolna społeczność stanęła na wysokości zadania, zebraliśmy ok. 250 kg karmy dla psów i ok. 80 kg karmy dla kotów. Nasze dary powędrowały do przytuliska “Kudłacz” i schroniska “Sonieczkowo”.

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.

 szkolny wolontariat
 Ruch Czystych Serc

 

   

 


   
      
grudzień 2023
pwścpsn
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
   

Warto zajrzeć  

 

  

 

   

Gościmy  

Odwiedza nas 459 gości oraz 0 użytkowników.

   
© ZSS Augustów