Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   

Minęło pół roku w klasie I A

Minęło trochę czasu odkąd poszliśmy do szkoły. Przez te parę miesięcy dużo wydarzyło się w naszej klasie. Naukę rozpoczęło 23 osoby, ale w wyniku różnych sytuacji życiowych do półrocza dotrwało nas 20. Oprócz codziennej nauki literek, cyferek, szlaczków, malunków, piosenek, pląsów, eksperymentów, gimnastyki, itp. mieliśmy też inne atrakcje.

A zaczęło się 1 października Ślubowaniem  Pierwszoklasistów. Na uroczystym apelu przeszliśmy przez Wrota Edukacji, a potem złożyliśmy uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów.
Następna atrakcja to wyjazd na wycieczkę do Ełku, z klasą IF. Zwiedziliśmy Muzeum Historyczne, Muzeum Kolejnictwa i  Fabrykę Cukierków.  W tej fabryce  każdy własnoręcznie zrobił swojego lizaka, pasiekę, zagrodę zwierząt i ptaków gospodarczych. Okazało się, że jesteśmy urodzonymi podróżnikami i możemy śmiało wyruszać w dalekie podróże.
W listopadzie hucznie obchodziliśmy Andrzejki razem z klasą IB. Były wróżby, tańce i wspaniała zabawa.
Przyszedł grudzień. Ten przedświąteczny czas upłynął nam na przygotowaniu się do wystawienia Jasełek dla naszych rodzin. W czasie wspólnego wieczoru, po wystawieniu Jasełek, podzieliliśmy się opłatkiem, złożyliśmy życzenia i wspólnie odśpiewaliśmy najpopularniejsze kolędy.
W styczniu odbyliśmy huczną zabawę karnawałową. Znowu zintegrowaliśmy się z klasą IB. Była niezła zabawa!!!! Zamówiona pizza zginęła szybko w naszych wygłodniałych brzuszkach. Szkoda tylko, że zabawa tak szybko mija.
Ciekawe co przyniesie ze sobą drugie półrocze?????

Elżbieta Piekarska

 

   

 


   

 

   







   
sierpień 2021
pwścpsn
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
   

Warto zajrzeć  

 

  

 

   

Gościmy  

Odwiedza nas 137 gości oraz 0 użytkowników.

   
© ZSS Augustów