„Gwiazdkowe Harce” zdobyte

9 grudnia  w Zespole Szkół Społecznych STO w Augustowie odbył się finał Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Gwiazdkowe Harce”.  Hasło tegorocznych zmagań brzmiało: „Są na świecie przyjaciele…”.

W konkursie wzięli udział uczniowie z klas I-III ze wszystkich szkół z miasta i gminy Augustów – łącznie 41 młodych artystów. Również i z naszej szkoły udali się tam najmłodsi (2 uczniów z klas I po 1 uczniu z klasy II i III), by spróbować swoich sił. Każdy uczestnik zaprezentował 2 wiersze: jeden - dotyczący przyjaźni, drugi – o tematyce świątecznej. Usłyszeliśmy różne utwory – zarówno te znane i popularne, jak i wcześniej nieodkryte.  Wszystkie przybliżały nas do Świąt Bożego Narodzenia. Dodatkowo ciepły klimat wytwarzały wspólnie śpiewane kolędy oraz inne piosenki świąteczne. W przerwie obejrzeliśmy krótkie przedstawienie ukazujące przyjaźń jako najwyższą wartość.

Jakież było nasze zdumienie i jednocześnie ogromna radość, kiedy podczas ogłaszania wyników okazało się, że wszyscy reprezentanci naszej szkoły zostali nagrodzeni:

- w kategorii klas I:

* Julia Bajkowska z klasy  I A zajęła I miejsce,

* Dawid Nagórski z klasy I BI zajął II miejsce,

- w kategorii klas II-III:

* Karolina Siemienowicz z klasy II C zajęła II miejsce,

* Bartłomiej Krysztofik z klasy III D otrzymał wyróżnienie.

Radości nie było końca! Gratulujemy zwycięzcom jak i wychowawcom, którzy skutecznie przyczynili się do sukcesu swoich podopiecznych.