Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   

„Magiczny dywan” - interaktywna podłoga

 Po feriach na uczniów klas I – III szkoły podstawowej czekała niespodzianka – nowoczesna forma zabawy, która w „magiczny” sposób łączy ruch z wyświetlanym na podłodze obrazem. Tak, to interaktywna podłoga FunFloor, o powierzchni 10 m2 , która zawiera atrakcyjne gry i zabawy dla dzieci.

Wszystkie klasy młodsze mogą korzystać z niej co najmniej raz  w tygodniu. Dzieci podczas zajęć na „magicznym dywanie” ingerują w tok zabaw, gier i wizualizacji za pomocą ruchów rękami, nogami, a nawet całym ciałem. Muszą np. łapać spadające prostokąty. Zdobywają punkty, ale uczą się omijać inne figury, które odejmują punkty.  Inna zabawa polega na zagraniu rytmu znanej piosenki po nastąpieniu na poszczególne elementy perkusji. Uczniowie mogą ćwiczyć celność - rzut piłką w otwierającą się muszlę z perłami powoduje zdobycie punktu… 

„Czarodziejski dywan” świetnie organizuje czas. Rozwija motorykę, koordynację wzrokowo-ruchową, spostrzegawczość i wyobraźnię. Doskonali szybkość reakcji, ćwiczy pamięć, poprawia sprawność fizyczną. Ta innowacyjna pomoc dydaktyczna łączy zabawę z nauką. Wykorzystuje też elementy rywalizacji. Część gier wzbogacono o dźwięk, przez co są jeszcze lepsze w odbiorze. Niektóre zabawy wymagają użycia prostych rekwizytów, np. piłeczek, szczotek. Animacje angażują jednocześnie większe grupy dzieci. Mogą być pomocą w rewalidacji uczniów niepełnosprawnych.

Interaktywna podłoga FunFloor tworzy wyjątkowy klimat, korzystnie wpływa na prawidłowy rozwój dziecka. Uczniowie po skończonych zajęciach pytają, kiedy ponownie będą mogły bawić się, bo „magiczny dywan” przenosi je w niezapomniany świat rozrywki.

B. F.


   

 


   

 

      
sierpień 2021
pwścpsn
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
   

Warto zajrzeć  

 

  

 

   

Gościmy  

Odwiedza nas 207 gości oraz 0 użytkowników.

   
© ZSS Augustów