Radość z Bożego Narodzenia

20 grudnia 2018 r, pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście tradycyjnie spotkali się na uroczystej wigilii. W spotkaniu wzięli udział m.in. wicestarosta p. Dariusz Szkiłądź, p. Anita Szostak pełniąca obowiązki kierownika Wydziału Edukacji i Sportu w Augustowie, kapitan Piotr Kij, reprezentujący 15 Giżycką Brygadę Zmechanizowaną oraz ks. kan. mgr Wojciech Jabłoński -  proboszcz Bazyliki Mniejszej pod wezwaniem Najświętszego Serca w Augustowie, emerytowani nauczyciele, przedstawiciele Rady Rodziców.

Na początku spotkania dyrektor szkoły -  p. Wiesława Chrulska wprowadziła wszystkich w atmosferę zbliżających się świąt. Następnie uczniowie z klasy VI c pod opieką pani Agnieszki Frąckiewicz przedstawili inscenizację pod tytułem „Betlejem jest w nas” zaś nad oprawą muzyczną czuwał p. Janusz Cichor. Potem w miłej i radosnej atmosferze zebrani złożyli sobie życzenia świąteczne, podzielili się opłatkiem i zasiedli do spożywania wigilii.

W następnym dniu,  21 grudnia, jasełka ”Betlejem jest w nas” obejrzeli już wszyscy uczniowie, wysłuchali oni też przepięknych życzeń pani dyrektor Wiesławy Chrulskiej, która symbolicznie podzieliła się z nimi opłatkiem. Następnie, wspólnie pod przewodnictwem ks. Marcina Nowalskiego wszyscy śpiewali kolędy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy zaangażowali się w przygotowanie tych uroczystości i swoją postawą sprawili, że w naszej szkole zapanowała świąteczna atmosfera. Całej społeczności szkolnej życzymy, aby Miłość Boga objawiona w Dzieciątku Jezus w noc Bożego Narodzenia na stałe zagościła we wszystkich sercach, rodzinach i miejscach pracy.

s. Zofia Wasilewska