Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   

Kolęda w naszej szkole

17 stycznia 2019 r. w naszej szkole odbyła się coroczna wizyta duszpasterska, czyli świąteczne spotkanie kapłana ze społecznością szkolną. Uroczystość rozpoczął zespół p. Janusza Cichora, który zagrał i zaśpiewał kolędę „Wśród nocnej ciszy”.

Następnie Pani Dyrektor Wiesława Chrulska niezwykle ciepłymi słowami powitała gości i zapoznała zebranych o przebiegu spotkania, po czym głos zabrał Ks. Wojciech Jabłoński - proboszcz Bazyliki Najświętszego Serca Jezusowego, który wyjaśnił zasadność takich spotkań, że to nie tylko tradycja, ale przede wszystkim skierowanie się do Boga, a wizyta księdza to błogosławieństwo na nowy rok. Potem ks. proboszcz pomodlił się za społeczność szkolną i poświęcił zebranych przy śpiewie kolędy „Pastuszkowie mali” w wykonaniu zespołu p. Janusza Cichora.

Następnie Pani Dyrektor Wiesława Chrulska i Pani Anita Szostak (pełniąca obowiązki kierownika Wydziału Edukacji i Sportu w Augustowie) wręczyły uczniom stypendia motywacyjne za osiągnięcia w nauce i sporcie. Otrzymali je uczniowie z klas V-VIII oraz III gimnazjum:

stypendia motywacyjne

    1. Karolina Jaśko, kl. V f
    2. Nikola Olechwierowicz, kl. Vei
    3. Julia Marinicz, kl. VIII a
    4. Joanna Kamińska, kl. VII bi
    5. Julia Frąckiewicz, kl. VII bi
    6. Maja Piątek, kl. VII ei
    7. Jakub Młodzianowski, kl.VII d
    8. Emilia Francke, kl. VII d
    9. Ewelina Klejps, kl. VII as
    10. Karol Sieńkowski, kl. III ga
    11. Gabriela Sienkiewicz, kl. VIII a
    12. Angelika Ostapowicz, kl. VII as

stypendia za osiągnięcia sportowe

    1. Nikola Gliniecka, kl. V f
    2. Filip Kułak, kl. VI b
    3. Michał Gąsiewski, kl. VI c
    4. Bartosz Przekop, kl. VI c
    5. Julia Sobolewska, kl. VIII bs
    6. Karolina Tułazińska, kl. VIII bs
    7. Gaja Szlegier, kl. VIII bs
    8. Kacper Karbowski, kl. VIII bs
    9. Rafał Szybajło, kl. VIII bs
    10. Patryk Sagun, kl. VIII bs
    11. Julia Murawska, kl. VII as
    12. Julia Piątkiewicz, kl. VII as
    13. Weronika Zajkowska, kl. III gci

Po wręczeniu stypendiów kl. II c pod kierownictwem i opieką pani Iwony Czai wprowadziła zebranych jeszcze bardziej w nastrój świąteczny prezentując występ kolędowy na dzwonkach i wykonując na nich kolędy „O gwiazdo betlejemska” i „Gdy Śliczna Panna”. Na zakończenie nastąpiło rozstrzygnięcie XIX Miejskiego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych pod hasłem: „W mocy Bożego Ducha”, który co roku jest objęty patronatem Burmistrza Miasta Augustowa. Do współzawodnictwa przystąpiły następujące szkoły: Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa nr 3, Szkoła Podstawowa nr 4, Szkoła Podstawowa nr 6, Szkoła Podstawowa nr 7, Gimnazjum nr 5, Społeczna Szkoła Podstawowa STO w Augustowie. W konkursie wzięło udział 87 szopek, wykonanych przez 155 uczniów. Komisja konkursowa nie była w stanie przyznać żadnych premiowanych miejsc, więc nagrody z rąk ks. Wojciecha Jabłońskiego i Pani Dyrektor Wiesławy Chrulskiej otrzymali wykonawcy przepięknych, fascynujących i bardzo różnorodnych szopek:

    1. Dominik Syperowicz, kl. II b SP2
    2. Szymon Maksimowski, kl. II c SP2
    3. Ola Grochowska, Dominika Kolęda, Magda Warcińska, kl. V a SP2
    4. Magda Omiljan,  kl. IV c SP2
    5. Patrycja Rymarczyk, Emilia Rymarczyk, Faustyna Rymarczyk, SP2
    6. Gabriela Markowska, I c, Michał Łoboda, IV as, Aleksander Łoboda, kl. VI c SP3
    7. Bartosz Kuryło,  kl. VIII f SP3
    8. Gabriela Niewińska, Weronika Pycz, Karolina Siemienowicz, kl. IV c SP3
    9. Martyna Juśkiewicz, kl. V h SP3
    10. Joanna Grabowska, Wiktoria Hołubowicz, Anna Ostaszewska, kl. IV c SP4
    11. Oliwia Sewastianowicz, kl V b SP4
    12. Natalia Przekopska, kl II b SP4
    13. KL. III Gim nr 5 ( 5 osób)
    14. Zespół Rewalidacyjno – Wychowawczy op. Beata Skowrońska
    15. Zespół Rewalidacyjno – Wychowawczy gr I i II
    16. Justyna Milewska,  Milena Sapkowska, kl VII SP6
    17. Izabela Kielich, kl VIII SP6
    18. Zofia Kielich, kl II SP6
    19. Nikola Klekotko, kl V b SP6
    20. Kinga Zalewska,  Joanna Fedorczyk kl VIII SP6

Wyróżnienia zaś otrzymali:

    1. Ola Piotrowska, Tomasz Piotrowski,kl.  I b SP2
    2. Maria Denert, kl.  I b SP2
    3. Magda Denert, kl.  I b SP2
    4. Joanna Kucharska, Kinga Dyczewska, kl. IV e SP2
    5. Magda Jurczyk, kl. VI b SP2
    6. Hanna Chmielewska, kl. I a SP2
    7. Patrycja Doroszko,  Maciek Doroszko, kl. V c SP2
    8. Maja Jagłowska, kl. IV c SP2
    9. Maja Piątek, Dagmara Zyskowska, kl. VII ei SP3
    10. Jakub Bujnowski, kl. I a, Natalia Bujnowska, kl. V d SP3
    11. Julia Imszennik, kl.  Vh SP3
    12. Łukasz Sieńkowski, kl.  IV as SP 3
    13. Katarzyna Skupska, kl.  VIII d SP 3
    14. Oliwia Zielińska, kl. IV c SP3
    15. Miłosz Zagórski, kl. VII c SP3
    16. Krystyna Rudziewicz, kl. V ei SP3
    17. Martyna Górecka, kl. VI ei SP3
    18. Dawid Kowalczyk, kl.  I a, Kamil Kowalczyk, kl. Va SP4
    19. Faustyna Czajka, kl. III a SP4
    20. Piotr Kirjaka, Paweł Kirjaka, Antek Kirjaka SP4
    21. Klasy I – II – III SP7 - 6 ucz.
    22. Grzegorz Maciejewski, Damian Mościński, Mateusz Stepka, kl. VI c SP7
    23. Bartosz Bujnowski, kl. Vb SP6
    24. Dominika Fedorczyk, Julia Rukścińska, kl. VIII SP6
    25. Hanna Mierzejewska, Amelia Kozłowska, kl. VIII PSS
    26. Ilona Narewska SP nr 10

Na koniec Pani Dyrektor Wiesława Chrulska wręczyła dyplomy organizatorom XIX Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych, m.in. ks. Wojciechowi Jabłońskiemu, a prowadzące całą uroczystość - Justyna Bukrajewska i Weronika Zajkowska - jeszcze raz pogratulowały wszystkim laureatom konkursu i uczniom, którzy otrzymali stypendium za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe. Poprosiły jednocześnie twórców o zabranie szopek, podziękowały wszystkim za przybycie i zaprosiły do uczestnictwa w konkursie w przyszłym roku. Uroczystość zakończyła się wokalno-muzycznym wykonaniem kolędy „Pójdźmy wszyscy do stajenki” przez zespół p. Janusz Cichora.

Nagrody laureatom konkursu ufundowali: Urząd Miasta Augustowa, Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 3 w Augustowie, ks. Proboszcz Wojciech Jabłoński, Kino Iskra i Księgarnia ATENA.

Dyrekcja i organizatorzy serdeczne dziękują sponsorom za wsparcie konkursu.

Anna Wnukowska

 

   

 


   

 

      
sierpień 2021
pwścpsn
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
   

Warto zajrzeć  

 

  

 

   

Gościmy  

Odwiedza nas 240 gości oraz 0 użytkowników.

   
© ZSS Augustów