Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   

Klasy sportowe na nartach

8 lutego 40 uczniów z klas sportowych 5 as, 7 as i 8 cs wraz z opiekunami: p. Rafałem Jeruciem, Izabelą Chabasińską i Tomaszem Kuźmickim, uczestniczyło w rekreacyjnym wyjeździe na narty do Szelmentu – pięknego kompleksu sportowego na Suwalszczyźnie. Wielu uczniów zobaczyło te bajkowe krajobrazy 60 km od Augustowa po raz pierwszy.

Ośrodek leży u stóp Góry Jesionowej, która w latach międzywojennych była jedną z pierwszych w kraju baz szybowników. Po przyjeździe wszyscy udali się na wystawę poświęconą sportom zimowym "Od Marusarza do Małysza i Kowalczyk". Ekspozycja zawiera liczne eksponaty. m. in. narty olimpijskie i replikę Złotego Medalu Olimpijskiego z 1972 roku Wojciecha Fortuny, kombinezon Adama Małysza, narty Marusarza. Wystawą opiekuje się Mistrz Olimpijski z Sapporo – Wojciech Fortuna, mieszkający w tych okolicach . Kierownictwo obiektu obiecało nam, że przy kolejnej wizycie będziemy mieli z nim spotkanie.

Po obejrzeniu wystawy wszyscy udali się do wypożyczalni nart, a następnie na wyciąg narciarski. Naszymi uczniami zaopiekowali się wykwalifikowani instruktorzy narciarstwa. Uczniowie podzieleni zostali wg umiejętności. Ponad połowa uczniów po raz pierwszy stanęła na nartach, a po dwugodzinnych zajęciach wszyscy swobodnie szusowali po stoku. Kolejny wyjazd dla tych uczestników będzie polegał tylko na doskonaleniu swoich umiejętności na wszystkich 7 trasach o różnej pochyłości.

Izabela Chabasińska


 

   

 


   

 

      
sierpień 2021
pwścpsn
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
   

Warto zajrzeć  

 

  

 

   

Gościmy  

Odwiedza nas 155 gości oraz 0 użytkowników.

   
© ZSS Augustów