Trzy finały wojewódzkie

W październiku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w trzech finałach wojewódzkich: w jeździe rowerowej dziewcząt i chłopców oraz w przełajach sztafetowych.

5 października w Ogrodniczkach niedaleko Białegostoku odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Rowerowej Jeździe na Orientację. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z ósmej klasy sportowej: Ewelina Klejps, Kinga Krawczyk, Julia Murawska, Weronika Sobolewska, Maja Wasilewska, Mateusz Grabowski, Wiktor Jabłoński, Bartosz Piekarski i Rafał Wyszyński. Zadaniem uczestników było odnalezienie w lesie, za pomocą mapy, punktów kontrolnych. Liczył się czas oraz ilość odnalezionych znaków. Dziewczęta zdobyły 4 miejsce, a chłopcy 6. Opiekunowie drużyn: Izabela Chabasińska i Tomasz Kuźmicki.

19 października w Przewięzi odbyły się Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych.  Zawody nad Jeziorem Białym zaszczycił swoją obecnością Burmistrz Augustowa pan Mirosław Karolczuk. Wystartowało ok. 40 drużyn dziewcząt i chłopców, które w ubiegły weekend zdobyły awans do mistrzostw Podlasia. Każdy zawodnik dziesięcioosobowej drużyny miał za zadanie pokonać dystans ok. 800 m. w lesie i nad jeziorem. Naszą szkołę reprezentowała drużyna dziewcząt z klas 7 i 8 w składzie: Julia Frąckiewicz, Ewelina Klejps, Ola Kuczwalska, Julia Murawska, Julia Simonienko, Weronika Sobolewska, Lena Sznejder, Karolina Toczyłowska, Maja Wasilewska, Justyna Wnukowska i Ola Żekało. Dziewczynki zajęły wysokie czwarte miejsce.Opiekun drużyny: Izabela Chabasińska.

Udział w ścisłych finałach wojewódzkich zawsze przynosi dużą liczbę punktów do współzawodnictwa między szkołami. Wszystkim uczestnikom finałów bardzo gratulujemy i dziękujemy za wspaniałą walkę.

Izabela Chabasińska