Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   

Podsumowanie działalności Szkolnego Ruchu Czystych Serc w II półroczu roku szkolnego 2020/2021

Rok szkolny za nami. Aż trudno uwierzyć, że za chwilkę wakacje i kolejny już raz zostawimy naszą szkołę na dwa miesiące. To był trudny rok. Pandemia dała nam wszystkim w przysłowiową kość. Mimo trudności szkolny wolontariat pozostawał aktywny. Zrealizowaliśmy kilka przedsięwzięć, dzięki którym życie niektórych dzieci stało się radośniejsze.

 W ramach akcji "DZIEŃ DZIECKA" udało się pozyskać od sponsorów kwotę, która pozwoliła na zakup talonu i sprawienie ogromnej radości uczniowi naszej szkoły. Chłopiec z  klasy VIII otrzymał talon w wysokości 200zł do sklepu Media Expert.

Kolejnym wydarzeniem była akcja „SPEŁNIAMY MARZENIA”. Tym razem uszczęśliwiliśmy trzynastolatka z Augustowa. Nie był to uczeń naszej szkoły. Chłopiec marzył o hulajnodze i to marzenie dzięki inicjatywie opiekunów SRCS udało się spełnić.

Pani Izabela Bogdanowicz jak co roku uwrażliwiała naszych uczniów na los bezdomnych zwierząt. Pani Iza jako opiekun SRCS zorganizowała prelekcję pod tytułem  „Lepsze jutro dla zwierząt”, na którą zaprosiła panią Barbarę Korzeniecką z Augustowskiego Stowarzyszenia Opieki nad Zwierzętami Kudłacz. Uczniowie podczas wykładu i prezentacji multimedialnej mieli okazję dowiedzieć się o życiu bezdomnych zwierząt. Wolontariusze przekazali pani Barbarze 15 kg jakościowej karmy dla psów.

„Pocztówka urodzinowa dla Deryka” ta akcja również nie dotyczyła naszego ucznia. Chcieliśmy wnieść nieco radości w życie chłopca o wielkim sercu, walecznego, małego rycerza, który boryka się z nieuleczalną chorobą. Marzeniem Deryka było otrzymanie jak najwięcej urodzinowych kartek. O ich wykonanie poprosiliśmy uczniów nasze szkoły. Do akcji włączyło się wielu uczniów. Udało nam się przekazać kilkadziesiąt kartek z życzeniami urodzinowymi.

Rok działań zamknęliśmy 19 już edycją akcji „Dzielę się tym, co mam”. Czterech podopiecznych Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Augustowie oraz dwóch rodziców otrzymało pomoc w formie ubrań, kosmetyków, pościeli. Darczyńcami byli pracownicy naszej szkoły.

Działanie wolontariatu to nie tylko akcje. Podsumowując watro dodać, że nasi wolontariusze cały rok, mimo pandemicznych obostrzeń, wspierali osoby starsze oraz wyprowadzali na spacery bezdomne psy.

Paulina Nosalik
Katarzyna Kwoska

   

 


   

 

      
październik 2021
pwścpsn
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
   

Warto zajrzeć  

 

  

 

   

Gościmy  

Odwiedza nas 287 gości oraz 0 użytkowników.

   
© ZSS Augustów