Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   

Wiosna budzi kolorami

W pierwszym tygodniu marca 2024r. ogłoszono Szkolny Konkurs Plastyczny "Wiosna budzi kolorami" z cyklu „Cztery pory roku”. Celem konkursu było rozwijanie dziecięcej wyobraźni i aktywności twórczej.

Do konkursu przystąpili uczniowie kl. I- III. Wpłynęło mnóstwo pięknych, barwnych i niezwykle ciekawych prac wykonanych różnymi technikami. Wszystkie dzieła zachwyciły organizatorów i jury. Wyłonienie zwycięzców było bardzo trudne, więc jury zdecydowało nagrodzić prace odznaczające się szczególną pomysłowością. Podczas oceny uwagę zwracano na poziom aktywności twórczej oraz umiejętność łączenia ze sobą różnych technik, oryginalne ujęcie tematu, formę i ilość włożonej pracy. Jury przyznało nagrody w trzech kategoriach. Wręczenie dyplomów i nagród nastąpiło w piątek 22 marca 2024r.

Czytaj więcej: Wiosna budzi kolorami

Pasjonujące miejsca

Epi- Centrum Nauki w Białymstoku to pasjonujące miejsce, które 4 kwietnia 2024r. odwiedziły klasy trzecie - III C i III D. Dzieci przeniosły się w świat, w którym nuda nie istnieje a nauka spotyka się z zabawą.

Okazało się, że Epi-Centrum składa się z 2 odrębnych stref. Pierwsza z nich to Strefa Małego Odkrywcy – kolorowa przestrzeń edukacyjna. Tu na zwiedzających czekali przewodnicy – Zmysłek i Majka Pytajkapięć obszarów tematycznych: Poznawanie i wiedza, Poznaj swoje ciało, Technika, Świat budownictwa, Energia wody oraz Laboratorium Małego Odkrywcy (LABBAR). Wszystkie doświadczenia i zabawy dostosowane były do możliwości dziecięcego spostrzegania.

Druga strefa to Wystawa Główna – uniwersalna przestrzeń poznawcza, w której każde dziecko znalazło coś dla siebie. Było tu niemal 100 stanowisk doświadczalnych. Uczniowie sami decydowali, którą ścieżką i w jakim tempie będą się poruszać.

Czytaj więcej: Pasjonujące miejsca

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Janie Pawle II

 25.03.2024 r. w naszej szkole odbyła się po raz kolejny olimpiada wiedzy o jednym z największych Polaków – św Janie Pawle II.
 Konkurs został przeprowadzony na podstawie przesłanych gotowych materiałów konkursowych z Olimpusa - organizacji zajmującej się olimpiadami przedmiotowymi i tematycznymi.


 Do współzawodnictwa przystąpiło 45 uczniów z klas IV - VIII. Uczestnicy rozwiązywali test z poziomu I, przeznaczonego dla klas IV – VI oraz z poziomu II, dla klas VII – VIII. Każdy arkusz składał się z 30 pytań i przyporządkowanych do nich czterech odpowiedzi, z których co najmniej jedna była prawidłowa. Za błędną odpowiedź punkty są odejmowane.

Czytaj więcej: Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Janie Pawle II

Spotkanie z Aktywistą z Monachium w Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr 2 w Augustowie

Warsztaty z cyklu “Spotkania z Aktywistą/Aktywistką” zorganizował Goethe Institut w Warszawie dla szkół uczestniczących w programie Deutsch Plus.  „Aktywiści” to młode osoby pochodzące z Niemiec, prezentujące polskim uczniom kulturę niemiecką w formie warsztatów. Takie spotkania są bardzo ważne w kontekście  językowym. Uczniowie mają kontakt z żywym językiem, przełamywane są bariery językowe. Jednak najważniejsze jest to, że nasi wychowankowie zauważają potrzebę nauki języków obcych.

Nasza szkoła  realizuje innowacje językowe od najmłodszych klas, a takie spotkania utwierdzają młodych ludzi, że nauka języka obcego jest bardzo ważna i przydatna w życiu codziennym. Poprzez zabawę, obcowanie z językiem, uczniowie mają możliwość porozumienia się w obcym języku, nawiązania kontaktów z rówieśnikami, zawiązywania przyjaźni.

Czytaj więcej: Spotkanie z Aktywistą z Monachium w Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr 2 w Augustowie

„Osterstrauß” czyli „Bukiet Wielkanocny”

Bardzo charakterystyczne w Niemczech są świąteczne dekoracje „wielkanocne drzewka” lub inaczej „bukiety wielkanocne”, czyli gałązki o zielonych listkach udekorowane wiszącymi kolorowymi pisankami lub wydmuszkami.

Umieszczane są one w wazonach, na drzewach przed domem, w ogrodach i na balkonach. W tym roku szkolnym naszą wystawę konkursową “Osterstrauß” można było podziwiać już od połowy marca przy świetlicy szkolnej. Wszystkie prace zachwyciły pomysłowością kompozycji, soczystością barw i znajomością wielkanocnych zwyczajów naszych zachodnich sąsiadów.

Czytaj więcej: „Osterstrauß” czyli „Bukiet Wielkanocny”

   
© ZSS Augustów