Pierwszy krok do wielkich sukcesów sportowych, czyli międzyszkolne zawody lekkoatletyczne dla klas I-III

W dniu 24 listopada w hali augustowskiej „czwórki” odbyły się II Międzyszkolne Zawody Lekkoatletyczne w ramach ogólnopolskiego programu Lekkoatletyka dla każdego!

Po szkolnych eventach lekkoatletycznych i lekcjach wychowania fizycznego, nadszedł czas na podsumowanie osiągnięć lekkoatletycznych uczniów klas I-III w czysto sportowej rywalizacji. Dla dzieci edukacji wczesnoszkolnej to prawdziwe Mistrzostwa Świata. Każda drużyna liczyła 30 osób: po 10 w każdym roczniku.Po wspólnej rozgrzewce prowadzonej przez wolontariuszy – lekkoatletów z UKS Technik Augustów, przygotowaniu torów sprawnościowych i szybkościowych, uczniowie przystąpili do zawodów. Rywalizacja przebiegała w następujących konkurencjach:

1. Sztafeta sprintersko – płotkarska

2. Rzuty na odległość oszczepami piankowymi

3. Rzuty na odległość piłkami lekarskimi 1kg

4. Sztafeta szybkościowo – skocznościowa

Wszystkim konkurencjom towarzyszył głośny i radosny doping koleżanek i kolegów płynący z trybun, na których zasiadło ponad 200 dzieci wraz z opiekunami. Wspaniale zaprezentowały się czirlinderkiz naszej szkoły, podopieczne Pani Uli Kuczyńskiej, które swoim występem zachwyciły wszystkich uczestników imprezy. Emocje udzieliły się także opiekunom poszczególnych szkół, którzy zachęcali swoich podopiecznych do jeszcze większego wysiłku.

Najbardziej usportowionymi okazali się uczniowie naszej szkoły, uzyskując 20 punktów i zwyciężając w każdej konkurencji. II miejsce zdobyli uczniowie SP nr 2 w Augustowie – 14 punktów, III miejsce zajęli uczniowie SP nr 4 w Augustowie – 13 punktów, a na IV miejscu uplasowali się uczniowie SP nr 6 w Augustowie – 9 punktów.

Dzieci uczestniczące we wtorkowych zawodach otrzymały złote medale i dyplomy z logo „Lekkoatletyka dla każdego !” Wszystkim szkołom wręczono także piękne puchary.

A oto skład naszego zespołu:

Nazwisko i imię

Klimko Jakub

Wnukowski Karol

Kl. III

Opiekunowie: Izabela Chabasińska i Mirosław Kuligowski serdecznie gratulują najlepszych wyników naszym zwycięzcom oraz ich wychowawcom, kibicom z klasy III as wspaniałego dopingu, a Pani Jolancie Sowól wspaniałej organizacji całej imprezy.

Izabela Chabasińska