12 czerwca innowacja pedagogiczna „Deutsch macht Spaẞ”, która realizowana jest w naszej szkole od 1 września w klasie IV as, została objęta patronatem kampanii „Bilingua- łatwiej z niemieckim”.

Starania o ten prestiżowy tytuł rozpoczęliśmy od 1 września. Dzięki zaangażowaniu nauczycielki Urszuli Kuczyńskiej, naszych uczniów (kl. IV as) i ich ciężkiej pracy, którą rozpoczęli już w edukacji wczesnoszkolnej, udało się nam pozyskać nowy patronat.

W naszej szkole kładziemy duży nacisk na rozwój dzieci, bardzo ważne jest dla nas zachęcanie uczniów do odkrywania ich zainteresowań i talentów. Język niemiecki jest jednym z podstawowych języków europejskich - odgrywa on istotne znaczenie zarówno w dziedzinie kultury, jak również w szeroko pojętym życiu gospodarczym. Znajomość języka niemieckiego stanowi doskonały atut każdego młodego człowieka. Może on przesądzić o jego sukcesie zawodowym.

Jesteśmy dumni, że jeszcze przed końcem roku szkolnego otrzymaliśmy tę wspaniałą wiadomość. Nasi uczniowie, którzy biorą udział w innowacji, będą mogli przez dwa lata współpracować z Domem Współpracy Polsko - Niemieckiej „Haus der Deutsch- Polnischen Zusammenarbeit”.

Mając na uwadze wszystkie argumenty przemawiające za dwujęzycznością, Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej wraz ze Związkiem Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce od 2010 r. realizują kampanię na rzecz dwujęzyczności polsko-niemieckiej. Kampania do 2013 r. realizowana była pod hasłem „Dwa to więcej niż jeden”, od 2014 r. jej motto przewodnie brzmi „Bilingua – łatwiej z niemieckim”.

Urszula Kuczyńska