XII OGÓLNOPOLSKA FRANCISZKAŃSKA OLIMPIADA WIEDZY O ŚW. MAKSYMILIANIE - „TAK POWSTAŁO RYCERSTWO NIEPOKALANEJ”

Nasza szkoła, już trzeci raz, wzięła udział w Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiadzie Wiedzy o św. Maksymilianie, którą honorowym patronatem objęła Minister Edukacji Narodowej. Olimpiadę po raz dwunasty zorganizowali Ojcowie Franciszkanie z Siedlec. Nasi uczniowie pod opieką katechetów: p. Jarosława Zyskowskiego, p. Renaty Drążek, s, Wiesławy Kuliś i s. Wiesławy Prawdzik przygotowywali prace plastyczne na temat „Tak powstało Rycerstwo Niepokalanej”, ilustrując fragment książki Marii Kaczkowskiej pt. „Ojciec Kolbe”.

Udział w olimpiadzie wzięło dwudziestu uczniów naszej szkoły. Prace dziewięciu z nich zostały wybrane do eliminacji ogólnopolskich. Dwie prace zostały nagrodzone: Natalii Bujnowskiej, która zajęła I miejsce i Łukasza, Seweryna Harasima - II miejsce. (tutaj można obejrzeć prace: http://olimpiada.franciszkanie-warszawa.pl/index.php?pokaz=olimpiada_f11#mieszana_4-5)

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i reprezentowanie szkoły oraz serdecznie zapraszamy do licznego udziału w następnej edycji Olimpiady Franciszkańskiej już za rok.

Tymczasem trzy uczennice z gimnazjum Anna Gorajewska, Weronika Dziądziak i Gabriela Jakuć  pod opieką ks. Marcina Nowalskiego i p. Jarosława Zyskowskiego przygotowują się do etapu diecezjalnego Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie. Życzymy sukcesów.

s. Wiesława Kuliś
p. Renata Drążek