Mikołajkowa wizyta u młodszych kolegów

Dnia 14 grudnia niestrudzone  Mikołajki z klasy III h wyruszyły ponownie odwiedzić małe przedszkolaczki. Ostatnim razem, kiedy tam były, obiecały młodszym kolegom, że na pewno ich jeszcze odwiedzą.

Oczywiście dotrzymały słowa. Tyle, że tym razem ich wizyta nie składała się tylko z zabawy. Małe tancerki z klasy III h (przygotowane przez panią Urszulę Kuczyńską) zatańczyły do świątecznych rytmów bardzo ciekawe układy taneczne. Nie zabrakło też nowości w ich tańcu, gdyż tym razem oprócz pomponów wykorzystały do tańca szarfy artystyczne. Taniec z szarfami nie jest wcale taki prosty jak się może komuś wydawać. Nasz zespół „Iskrzące Kocięta” musiał sporo ćwiczyć, zanim opanował tę sztukę, ale nie oszukujmy się, nasze dziewczynki są perfekcyjne i bardzo ambitne.

Po pokazie nastąpiła bardzo ważna część - było to sprawdzenie wiedzy z języka niemieckiego.  Małe przedszkolaczki z Przedszkola nr 6 (mieszczącego się przy Urzędzie Pracy) również uczą się z wielkim zapałem tego języka.  Mikołajki z III h (które również uczą się języka niemieckiego w naszej szkole jako drugiego języka obcego) w formie konkursu, zabawy „przepytały” maleństwa. Okazało się, że przedszkolaki świetnie sobie radzą z językiem niemieckim i wszystkie zadania zrealizowały na szóstkę z plusem. Dziewczęta były dumne z młodszych kolegów. Po świetnej zabawie małe Mikołajki rozdały dzieciom drobne upominki i ogłosiły konkurs na najpiękniejszą pocztówkę świąteczną wykonaną w języku niemieckim. Przedszkolaczki bardzo się ucieszyły i co chwila można było usłyszeć, jakie mają plany i pomysły na wykonanie pocztówek. Słowami Frohe Weihnachten – (Wesołych Świąt) pożegnaliśmy się z uczniami przedszkola.

Zajęcia z języka niemieckiego odbywają się w Przedszkolu nr 6 od października 2016r. Prowadzi je  raz w tygodniu nieodpłatnie pani Urszula Kuczyńska (nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i języka niemieckiego). Odbywa się to w ramach współpracy między przedszkolem a Szkołą Podstawową nr 3. Dzieci uczą się przez zabawę. Krótkie rymowanki, piosenki, słówka – bardzo szybko wpadają do małych główek. Ta nauka zaowocuje w przyszłości.