Coroczna szkolna akcja charytatywna „Mikołaje są wśród nas”

Szkolna akcja charytatywna „Mikołaje są wśród nas” stała się tradycją, ponieważ w naszej szkole odbywa się cyklicznie w okresie bożonarodzeniowym od 2005r.

Na przełomie grudnia i stycznia, już po raz czternasty uczniowie kl. I-III czynnie włączyli się w działalność charytatywną, która miała wspomóc najuboższych uczniów z naszej szkoły. Dzieci na ten cel przekazały swoje maskotki, które zostały sprzedane na aukcji. Nauczyciele i pracownicy naszej szkoły oraz rodzice uczniów wspierali nasze przedsięwzięcie. Wielkim zaangażowaniem wykazali się uczniowie klas Ia, Id oraz IIIc, jak również wolontariusze ze Szkolnego Ruchu Czystych Serc pod opieką pani K. Kwoska, którzy pomagali w sprzedaży pluszaków.

Tym razem akcja przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Dzięki wrażliwości serca i hojności wielu osób ze sprzedaży maskotek pozyskano kwotę 814 zł , którą przeznaczono na zakup przyborów szkolnych dla 25 uczniów z kl. I-III będących w trudnej sytuacji finansowej.

Serdecznie dziękujemy tym, którzy włączyli się w nasze charytatywne przedsięwzięcie. Nagrodą darczyńcom niech będą zadowolone i uśmiechnięte twarze dzieci, do których udało nam się przyjść z pomocą.

Organizatorzy akcji:

Iwona Czaja,