Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   

WYNIKI WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO SZKÓŁ WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO ZA ROK SZKOLNY 2022/2023 O PUCHAR PODLASKIEGO KURATORA OŚWIATY

21.09.2023 na stadionie lekkoatletycznym w Białymstoku, odbyło się uroczyste wręczenie pucharów za sezon 2022/23. Naszą szkołę wyróżniono jako jedną z najlepszych w województwie podlaskim.

Czytaj więcej: WYNIKI WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO SZKÓŁ WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO ZA ROK SZKOLNY 2022/2023 O...

I miejsce w ogólnopolskim konkursie z języka niemieckiego oraz uzyskanie tytułu Nauczyciela Roku w konkursie ogólnopolskim “Lehrkraft des Jahres”!

Pod koniec maja dotarła do nas informacja, iż  uczennice z klasy IIIb (Gabriela Kaminiecka, Karolina Bondziul, Melania Kaczyńska, Oliwia Turżonek, Zuzanna Tyszko), zdobyły I miejsce w konkursie ogólnopolskim z języka niemieckiego. Uczennice przygotowały do konkursu pracę składającą się z dwóch części. I część- kolaż, II część- nagranie krótkiego filmiku w języku niemieckim. Zadanie nie było łatwe, jednak nasze małe “germanistki“ dały radę. Podczas nagrania zaprezentowały swoją nauczycielkę i ją opisały, używając wyłącznie języka niemieckiego. 26 maja nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu i okazało się, że dziewczynki zajęły I miejsce w kategorii klas III-IV. Nagrodą w konkursie był bon o wartości 1000 zł do Empiku.

Po tej miłej wiadomości, przyszła do nas druga ( 7 czerwca), a mianowicie nasza nauczycielka Urszula Kuczyńska uzyskała tytuł Nauczyciela Roku i wygrała wyjazd do Berlina, gdzie będzie miała możliwość wzięcia udziału w ciekawych spotkaniach edukacyjnych. Tytuł “Nauczyciela Roku- Lehrkraft des Jahres” otrzymało tylko 10 nauczycieli w Polsce, brano pod uwagę nagrania z przeprowadzanych zajęć (zajęć z języka niemieckiego), dotychczasowe osiągnięcia, wkład pracy jak również jakość i innowacyjność w przeprowadzaniu zajęć.
Tytuł ten jest uhonorowaniem wieloletniej pracy nauczycielki. 
Gratulujemy wszystkimi i życzymy dalszych sukcesów:)!

Urszula Kuczyńska

Łomża i warsztatowy zawrót głowy

Uczniowie kl. II C i II D wyruszyli 6 czerwca 2023r. na wycieczkę do Łomży. Po przyjeździe zawitali do Akademii Eksperymentu. Tam po krótkiej prelekcji, ubrali strój małego chemika i zasmakowali pracy w laboratorium. Pierwszym eksperymentem było wykonanie slime- gniotków.  Ze slime dzieci wykonywały niesamowite rzeczy: doskonale odbijającą się od podłoża piłkę, zasłonkę, rogala, balony. Kolejnym eksperymentem było tworzenie wulkanicznego obrazka. Na kartkach przedstawiających rozmaite rzeczy zaprojektowane przez uczniów, bulgotała „biała lawa”. Po skończonych warsztatach chemicznych podróżnicy dotarli do Teatru Lalki i Aktora w Łomży.

Czytaj więcej: Łomża i warsztatowy zawrót głowy

Konkurs ortograficzny klas trzecich

26 maja 2023 roku odbył się szkolny konkurs ortograficzny klas III zorganizowany przez panie: Barbarę Folejewską i Bożenę Huszcza. Celem konkursu było sprawdzenie wiedzy i umiejętności uczniów z zakresu ortografii języka polskiego, rozwijanie uzdolnień ortograficznych uczniów, wdrażanie do przestrzegania zasad „zdrowej rywalizacji”.

Każdą klasę reprezentowało dwoje dzieci. Uczniowie napisali dyktando przygotowane przez nauczyciela polonistę, panią Agnieszkę Korzun.

Czytaj więcej: Konkurs ortograficzny klas trzecich

Lekcje otwarte w „Trójce”

W ramach projektu „Aktywna tablica” 31 maja 2023r. W Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 2 w Augustowie odbyły się dwie lekcje otwarte.

Czytaj więcej: Lekcje otwarte w „Trójce”

Spotkanie z leśnikami.

17 maja 2023r. w ramach klasowego projektu „Chronimy przyrodę”, uczniowie klasy 3A spotkali się z leśnikami, pracownikami Biebrzańskiego Parku Narodowego.

Na zajęciach przyrodniczych ph. „Fauna Biebrzańskiego Parku Narodowego” poznawali tryb życia rzadkich, zagrożonych wyginięciem gatunków ptaków i innych zwierząt żyjących w lesie i na biebrzańskich bagnach. Szukali odpowiedzi  m.in. na takie pytania: Jaka jest różnica między rogiem a porożem? Co to jest ślad, a co trop?

Czytaj więcej: Spotkanie z leśnikami.

Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas I - III „Śmiechem, żartem...”

18 maja 2023 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas I-III pod hasłem „Śmiechem, żartem...”. Wzięło w nim udział 18 uczestników. Uczniowie recytowali wiersze o żartobliwym, wesołym charakterze m.in. Jana Brzechwy, Juliana Tuwima czy Aleksandra Fredry. Komisja oceniająca miała bardzo trudne zadanie, gdyż wszyscy uczestnicy konkursu byli doskonale przygotowani i zaprezentowali się wspaniale. Jury po wnikliwych obradach przyznało nagrody.

Czytaj więcej: Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas I - III „Śmiechem, żartem...”

   

 


   

 

      
wrzesień 2023
pwścpsn
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
   

Warto zajrzeć  

 

  

 

   

Gościmy  

Odwiedza nas 118 gości oraz 0 użytkowników.

   
© ZSS Augustów