Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   

Konkurs ortograficzny klas III

13 maja 2024 roku odbył się szkolny konkurs ortograficzny klas III zorganizowany przez panie: Barbarę Folejewską i Bożenę Huszcza. Celem konkursu było sprawdzenie wiedzy i umiejętności uczniów z zakresu ortografii języka polskiego, rozwijanie uzdolnień ortograficznych uczniów, wdrażanie do przestrzegania zasad „zdrowej rywalizacji”.


Każdą klasę reprezentowało dwoje dzieci. Uczniowie napisali dyktando przygotowane przez nauczyciela polonistę, panią Agnieszkę Korzun.

Czytaj więcej: Konkurs ortograficzny klas III

Powiatowy Konkurs Ekologiczny

 Dnia 6 czerwca 2024r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 w Augustowie odbył się Powiatowy Konkurs Ekologiczny dla uczniów klas trzecich.

W konkursie wzięło udział osiem zespołów z różnych szkół podstawowych. Dzieci miały do wykonania wiele różnorodnych i niełatwych zadań. Wszyscy uczestnicy wykazali się rozległą wiedzą ekologiczno-przyrodniczą.

Czytaj więcej: Powiatowy Konkurs Ekologiczny

Konkurs czytelniczy „Czytam pięknie i ze zrozumieniem”

Na początku kwietnia 2024 roku odbył się szkolny etap konkursu czytelniczego „Czytam pięknie i ze zrozumieniem” dla uczniów klas II i III. Konkurs miał na celu kształtowanie umiejętności czytania ze zrozumieniem, poznawanie różnych gatunków literackich dla dzieci oraz budzenie zainteresowań czytelniczych.

Składał się z dwóch części. Najpierw uczniowie czytali po cichu tekst i rozwiązywali test sprawdzający jego zrozumienie. Następnie czytali głośno inny tekst dbając o płynność czytania, właściwą dykcję, odpowiednią intonację, o przekazanie uczuć i emocji towarzyszących czytaniu.

Czytaj więcej: Konkurs czytelniczy „Czytam pięknie i ze zrozumieniem”

Wiosna budzi kolorami

W pierwszym tygodniu marca 2024r. ogłoszono Szkolny Konkurs Plastyczny "Wiosna budzi kolorami" z cyklu „Cztery pory roku”. Celem konkursu było rozwijanie dziecięcej wyobraźni i aktywności twórczej.

Do konkursu przystąpili uczniowie kl. I- III. Wpłynęło mnóstwo pięknych, barwnych i niezwykle ciekawych prac wykonanych różnymi technikami. Wszystkie dzieła zachwyciły organizatorów i jury. Wyłonienie zwycięzców było bardzo trudne, więc jury zdecydowało nagrodzić prace odznaczające się szczególną pomysłowością. Podczas oceny uwagę zwracano na poziom aktywności twórczej oraz umiejętność łączenia ze sobą różnych technik, oryginalne ujęcie tematu, formę i ilość włożonej pracy. Jury przyznało nagrody w trzech kategoriach. Wręczenie dyplomów i nagród nastąpiło w piątek 22 marca 2024r.

Czytaj więcej: Wiosna budzi kolorami

Pasjonujące miejsca

Epi- Centrum Nauki w Białymstoku to pasjonujące miejsce, które 4 kwietnia 2024r. odwiedziły klasy trzecie - III C i III D. Dzieci przeniosły się w świat, w którym nuda nie istnieje a nauka spotyka się z zabawą.

Okazało się, że Epi-Centrum składa się z 2 odrębnych stref. Pierwsza z nich to Strefa Małego Odkrywcy – kolorowa przestrzeń edukacyjna. Tu na zwiedzających czekali przewodnicy – Zmysłek i Majka Pytajkapięć obszarów tematycznych: Poznawanie i wiedza, Poznaj swoje ciało, Technika, Świat budownictwa, Energia wody oraz Laboratorium Małego Odkrywcy (LABBAR). Wszystkie doświadczenia i zabawy dostosowane były do możliwości dziecięcego spostrzegania.

Druga strefa to Wystawa Główna – uniwersalna przestrzeń poznawcza, w której każde dziecko znalazło coś dla siebie. Było tu niemal 100 stanowisk doświadczalnych. Uczniowie sami decydowali, którą ścieżką i w jakim tempie będą się poruszać.

Czytaj więcej: Pasjonujące miejsca

Spotkanie z Aktywistą z Monachium w Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr 2 w Augustowie

Warsztaty z cyklu “Spotkania z Aktywistą/Aktywistką” zorganizował Goethe Institut w Warszawie dla szkół uczestniczących w programie Deutsch Plus.  „Aktywiści” to młode osoby pochodzące z Niemiec, prezentujące polskim uczniom kulturę niemiecką w formie warsztatów. Takie spotkania są bardzo ważne w kontekście  językowym. Uczniowie mają kontakt z żywym językiem, przełamywane są bariery językowe. Jednak najważniejsze jest to, że nasi wychowankowie zauważają potrzebę nauki języków obcych.

Nasza szkoła  realizuje innowacje językowe od najmłodszych klas, a takie spotkania utwierdzają młodych ludzi, że nauka języka obcego jest bardzo ważna i przydatna w życiu codziennym. Poprzez zabawę, obcowanie z językiem, uczniowie mają możliwość porozumienia się w obcym języku, nawiązania kontaktów z rówieśnikami, zawiązywania przyjaźni.

Czytaj więcej: Spotkanie z Aktywistą z Monachium w Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr 2 w Augustowie

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Janie Pawle II

 25.03.2024 r. w naszej szkole odbyła się po raz kolejny olimpiada wiedzy o jednym z największych Polaków – św Janie Pawle II.
 Konkurs został przeprowadzony na podstawie przesłanych gotowych materiałów konkursowych z Olimpusa - organizacji zajmującej się olimpiadami przedmiotowymi i tematycznymi.


 Do współzawodnictwa przystąpiło 45 uczniów z klas IV - VIII. Uczestnicy rozwiązywali test z poziomu I, przeznaczonego dla klas IV – VI oraz z poziomu II, dla klas VII – VIII. Każdy arkusz składał się z 30 pytań i przyporządkowanych do nich czterech odpowiedzi, z których co najmniej jedna była prawidłowa. Za błędną odpowiedź punkty są odejmowane.

Czytaj więcej: Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Janie Pawle II

   

 


   
      
lipiec 2024
pwścpsn
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
   

Warto zajrzeć  

 

  

 

   

Gościmy  

Odwiedza nas 242 gości oraz 0 użytkowników.

   
© ZSS Augustów