Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   

I Ty możesz zostać świętym Mikołajem

   Jest styczeń, a my piszemy o Mikołaju? Tak. Ponieważ akcja charytatywna, którą przeprowadziliśmy w Szkole Podstawowej nr 3, swój początek miała w grudniu 2022r. a zakończyła się w styczniu 2023r. Celem akcji, jak co roku od 2005r., była sprzedaż używanych maskotek przyniesionych przez chętne dzieci. W czasie obecnej akcji zebraliśmy 990,00 zł, za co kupiliśmy przybory szkolne dla 25 najbardziej potrzebujących dzieci z klas I-III. 

Czytaj więcej: I Ty możesz zostać świętym Mikołajem

Konkurs plastyczny „Zabawy zimowe” dla klas I-III

   Co prawda, zima tego roku nie rozpieszcza nas śniegiem i mrozem, jednak przez krótki czas, w grudniu, mieliśmy namiastkę jej uroków. Ten czas pozwolił być natchnieniem i inspiracją naszym uczniom klas I-III, którzy do 16 stycznia 2023r. mieli czas, aby narysować  swoje wspomnienia (a może marzenia) z zabaw zimowych.

Czytaj więcej: Konkurs plastyczny „Zabawy zimowe” dla klas I-III

Akcja „ Z Sercem na Dłoni” w Zespole Szkolno- Przedszkolnym Nr 2

Nasza akcja jak co roku odbyła się przed samymi świętami Bożego Narodzenia. Planowaliśmy rozpocząć ją 20 grudnia, jednak pogoda lubi płatać figle i tym razem pokrzyżowała nam plany niebezpieczna gołoledź, więc akcja została przełożona na 21 i  22 grudnia. Mikołajki z klasy Ie, IIb, IIIb, VIIId wyruszyły na podbój Augustowa. W tym roku ponownie mieliśmy bardzo dużo pocztówek do rozdania. Te magiczne podarki wykonali własnoręcznie nasi uczniowie. To już  tradycja, że dzieciaki z całej szkoły wykonują własnoręcznie pocztówki świąteczne z życzeniami.

Czytaj więcej: Akcja „ Z Sercem na Dłoni” w Zespole Szkolno- Przedszkolnym Nr 2

Bożonarodzeniowe inspiracje po angielsku – 2022

W grudniu 2022 r.  w SP3 odbył się konkurs pt. „Bożonarodzeniowe inspiracje po angielsku”. Konkurs ten dedykowany był dla klas IV- VIII szkoły podstawowej.  22 uczniów naszej szkoły wykonało różnego rodzaju ozdoby świąteczne i pocztówki z motywem angielskim. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 10 grudnia.

Czytaj więcej: Bożonarodzeniowe inspiracje po angielsku – 2022

Wyniki XXIII Miejskiego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych pod hasłem: „Ten kto Mnie spożywa, będzie żył przeze mnie”

Do XXIII Miejskiego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych  wpłynęło 55 prac.

Komisja konkursowa miała jak zwykle duży problem z przyznaniem nagród, ponieważ wszystkie prace były oryginalne, różnorodne i piękne. Wykonane zostały z różnorodnych materiałów: tkanin, drewna, papieru, słomy, tworzyw sztucznych, ceramiki, ciast.

Czytaj więcej: Wyniki XXIII Miejskiego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych pod hasłem: „Ten kto Mnie spożywa,...

Der schönste Adventskalender- konkurs "Kalendarzy Adwentowych"

Kalendarz adwentowy to stara tradycja niemiecka. Obecnie nie tylko dzieci w Niemczech, ale w wielu innych krajach otrzymują z dniem 1 grudnia różnego rodzaju kalendarze adwentowe.

Czytaj więcej: Der schönste Adventskalender- konkurs "Kalendarzy Adwentowych"

JASEŁKA OBCOJĘZYCZNE W NASZEJ SZKOLE

Polacy kochają Święta Bożego Narodzenia, ale nie można zapominać o tym, iż podobnym uczuciem ów grudniowy okres darzą także inne kraje i zamieszkujące je społeczeństwa. Dobitnie o tym, że świętowanie niejedno ma imię i oblicze można było przekonać się 15 grudnia 2022 roku w Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr 2 w Augustowie. 

 

Czytaj więcej: JASEŁKA OBCOJĘZYCZNE W NASZEJ SZKOLE

   

 


   

 

      
luty 2023
pwścpsn
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728
   

Warto zajrzeć  

 

  

 

   

Gościmy  

Odwiedza nas 391 gości oraz 0 użytkowników.

   
© ZSS Augustów